fbpx

Kā neapjukt viedpulksteņu un viedaproču piedāvājumā?

Kādu soļu skaitīšanas ierīci Tu izmanto un vai vispār tāda ir nepieciešama?

Pēdējā laikā arvien vairāk saņemu jautājumus, kādu soļu skaitīšanas ierīci vislabāk izmantot, lai fiksētu ikdienišķos 10 000 soļus, bet viedokļi par šo tēmu atšķiras, jo viedpulksteņu un fitnesa aproču veidu ir tik daudz, dažādās cenu kategorijās un līmeņos.

Noteikti izvērtē, vai Tev vispār ir nepieciešama soļu skaitīšanas speciālā papildus ierīce, jo tikpat labi, ja lieto kādu no jaunākās paaudzes telefoniem, tajās jau ir soļu skaitīšanas programma un visi soļi tiek uzskaitīti, ja telefons ir bijis līdzi.

Pievienoju Iphone aplikācijas Health ekrānšāviņu, bet ja lieto citu operētājsistēmu, tad noteikti aplūko, kāds ir Tava telefona piedāvājums.

Iphone oriģinālā aplikācija Health, mēra soļu skaitu pa dienām, nedēļām, mēnešiem, gadu. Vari sekot līdzi vidējam soļu skaitam salīdzinājumā ar pagājušo nedēļu vai pat gadu. Analizēt dienas aktīvākās stundas.

Kādus soļu skaitīšanas gadžetus izvēlas Kusties vairāk jūties labāk izaicinājuma dalībnieki?

Bija interesanti uzzināt, kādas soļu skaitīšanas ierīces ir populārākās izaicinājuma #kustiesvairākjūtieslabāk dalībnieku starpā, un kāpēc. Veicām nelielu aptauju, kurā piedalījās ap 50 dalībniekiem.

Apkopojot iegūtos datus, secinu, ka pārliecinošs līderis mūsu vidū ir Garmin, jo lielākā daļa aptaujāto izmanto Garmin, starp tiem izvēloties modeļus kā Vivoactive, Venu un Fēnix.

Otra izplatītākā ierīce ir Samsung Galaxy, bet vienlīdz tiek izmantotas tādas aproces kā FitBit, Amazfit, Apple un Polar.

Kam izaicinājuma dalībnieki pievērsa vislielāko uzmanību izvēloties jaunu aktīvā dzīvesveida motivatoru – viedpulksteni?

  • baterijas uzlādes ilgums
  • iespēja sekot sirdsdarbībai un miega kvalitātei
  • soļu skaitīšanas precizitāte
  • GPS nozīme
  • modinātāja un atgādinājumu lietošana
  • ērta kaloriju skaitīšana un izdzertā ūdens fiksācija

Pēc aptaujas rezultātiem var noprast, ka liela nozīme ir arī pulksteņa vizuālajam izskatam – dažiem patīk, ka pulkstenis ir liels un pārredzams, bet citiem turpretī simpatizē tieši minimālisms un vieglums, kas netraucē sportošanai.

Liela nozīme tiek piešķirta arī ērtai sinhronizācijai ar telefonu, ūdens izturībai, mērķu uzstādīšanai un statistikas novērošanai.

Daudziem dalībniekiem pirms pulksteņa iegādes likās, ka ikdienā viņi tāpat ir pietiekami aktīvi, bet izrādījās, ka tā tomēr nav, un sekošana līdzi savām aktivitātēm uzlabo pašsajūtu un fizisko formu.

Kopumā visi dalībnieki ir apmierināti tieši ar savu izvēlēto ierīci un priecājas, ka pulksteņiem ir maināmas siksniņas, kas ļauj to pielāgot savai garderobei un laiku pa laikam atjaunot pulksteņa izskatu. Pēc aptaujas rezultātiem noskaidrojās arī viedpulksteņu cenu diapazons – visvairāk aptaujāto savu viedpulksteni ir iegādājušies par 200-300 EUR. Pēc šiem datiem var spriest, ka kvalitatīvas soļu skaitīšanas ierīces iegāde prasīs ieguldījumu, bet cik labi ir apzināties, ka tā ir investīcija savā veselībā un labsajūtā.

Populārākais cenu diapazons izvēloties viedpulksteni un viedaproci

Tālāk aplūkosim dažus konkrētus modeļus katrā no cenu kategorijām.

Mana personīgā pieredze

Es noteikti nevaru vairs iedomāties savu ikdienu bez viedā palīga. Tas ir mans motivators brīžos, kad līdz treniņa beigām, atlikuši pāris metri, tomēr sasniegt jaunu kilometru vai apaļus 10 000 soļus. Mani motivē sekošana līdzi rezultātiem.

Pulkstenis palīdz vērst uzmanību arī miega kvalitātei, lai gan ko tur liegties, šobrīd tas paliek mazāk aktuāli, bet pirms grūtniecības, vērsu tam lielu uzmanību, jo tas spēcīgi ietekmē manu pašsajūtu un dienas kvalitāti.

Pulkstenis motivē izkustēties, ja pārāk ilgstoši esmu aizrāvusies ar dīvāndzīvi, uzskaita soļus, mēra sirdsdarbību un skaita patērētās kcal.

Kāda bija mana viedpalīgu izaugsme?

Mans pirmais viedais palīgs – viens no Sigma pulksteņiem ar pulsa mērīšanas siksniņu. Ja sportiskie mērķi ir aktīvi, kā piemēram skriešana, tad treneri joprojām rekomendē izvēlēties pulsometru ar krūšu siksniņu, lai pulsa mērījumi aktivitātes laikā būtu precīzāki. Šis pulkstenis savā cenu kategorijā (Ap 35 Eur mani pilnībā apmierināja, jo mērķis bija mērīt pulsu skrienot.)

Sigma pulsometrs ar krūšu siksniņu precīzākai pulsa mērīšanai treniņa laikā

Kad nolēmu, ka vēlos izmēģināt viedo gadžetu arī ikdienas aktivitātēs, iepazinos ar zīmolu Xiaomi. Varu teikt tikai labākās atsauksmes, savā cenu kategorijā aproce man kalpoja lieliski un es biju pilnībā apmierināta ar tās kvalitāti. Baterija turēja 5 dienas, ierīce darbojās ātri, daudz funkcijas un gaumīgs dizains. Lieliska investīcija, lai saprastu, vai Tev ikdienā šāds gadžets ir nepieciešams.

Xiaomi Mi Band 4. versija, cena vidēji 25 Eur

Laikam ejot, sapratu, ka viedais gadžets mani motivē un palīdz ikdienas gaitās, tāpēc bija vēlme pāriet no aproces uz pulksteni. Neievācot pietiekami daudz informāciju, devu priekšroku vizuālajam izskatam, nevis funkcionalitātei! 🙂 Paļāvos tikai uz vizuālo izskatu, cerībā, ka neskatoties uz to, ka tas ir Samsung viedpulkstenis, cerēju, ka tas veiksmīgi derēs arī sinhronizējot to ar Apple operētājsistēmu. Diemžēl vīlos pēc pāris mēnešu lietošanas, jo tomēr aplikācija sinhronizēja datus nevienmērīgi un bieži uzkārās.

Ticu, ka lietojot šo skaisto viedpulksteni kopā ar Samsung telefonu, problēmu nav.

Samsung Galaxy Watch 179 EUR

Jau gadu lietoju Apple Watch 5 sērijas viedpulksteni, kurš, protams, lieliski sader ar manu Apple tālruni. Izvēloties šo pulksteni, primāri vērtēju kvalitāti, precizitāti mērījumos un kopējās funkcijas.

Līdz šim dārgākais un kvalitatīvākais pulkstenis, kāds man ir bijis un esmu ar to pilnībā apmierināta, jo lietoju katru dienu un sekoju līdzi aktivitātēm.

Šis jau ir kas vairāk par tikai aktivitātāšu apsekošanu, jo varu arī atbildēt uz zvaniem, norēķināties par pirkumiem. Vienīgais mīnuss, baterijas dzīve ir ļoti īsa, pulksteni lādēju katru dienu.

Apple Watch 5, cena vid’ēji 350 EUR

Aptaujas dalībnieku izvēles

Cenā līdz 25 EUR 

Xiaomi Mi Band 4, kas ir ērts, vienkāršs, precīzs un reti jāuzlādē. 

Huawei Honor Band 5 – mazs, atgādina, ka jāizkustas 1 reizi stundā, precīzi skaita soļus, mēra miega kvalitati, bet ir pieejami vien 6 sporta aktivitāšu veidi.

Cenā 25-50 EUR

Huawei Band 4-5 D2 – ilgi tur bateriju (6-7 dienas), kurā ir viss minimums, kas nepieciešams fiziski aktīvam cilvēkam – soļu, pulsa, miega uzskaite, treniņu atskaites.

Samsung Galaxy Fit 2, kas ir mazs un viegls, un katru stundu atgādina izkustēties.

Cenā 50-100 EUR

Garmin Vivosmart HR, kam baterijas uzlādes ilgums ir apmēram 6-7 dienas pat ar sporta režīmu katru dienu, tomēr šim modelim nav iebūvēts GPS.

Amazfit – vizuāli pievilcīgs, ūdens izturīgs un ir visas nepieciešamās funkcijas aktīvam cilvēkam. Ierīcē pienāk arī ziņas un zvani. 

Fitbit Versa – bez lādēšanas iztur 3 dienas, ja neliek treniņu, bet izmanto tikai soļu skaitīšanai. 

Cenā 100-200 EUR

Garmin Vivoactive 3 – šis modelis ir pietiekoši elegants, lai sievietes to varētu nēsāt ikdienā arī pie klasiska apģērba, ir iespēja mainīt displeja izskatu, pielāgot pulksteņa izvēlnes savām vajadzībām, ērti ieslēgt nodarbības izsekošanu. Daudz papildus iespēju – statistika, mērķu uzstādīšana, izaicinājumi. Baterija tur pietiekoši, lai ikdienas ritmā nebūtu jāsatraucas par pārāk biežu uzlādi, bet gps režīmā – līdz 8 h.

Polar M430 – precīzi mēra soļu skaitu un skriešanas distances garumu.

Cenā 200-300 EUR

Garmin 235 – tiek vērtēts kā uzticams sabiedrotais aktīvam dzīvesveidam, un arī baterijas uzlādes ilgums ir pietiekoši ilgs.

Garmin Vivoactive 4s – šo ierīci liela daļa aptaujāto iesaka jebkuram, kas no pulksteņa gaida nedaudz vairāk par laikrādi un soļu skaitītāju, jo šis pulkstens sevī ietver tiešām daudz funkciju – soļu skaitīšana, pulsa mērīšana, miega analīze, stresa analīze, skābekļa mērītājs, kardio, jogas un daudz citu treniņu analīze, ieelpas mērīšana. Ļoti ērti izveidota aplikācija, kurā ir pieejami motivējoši izaicinājumi nedēļai, mēnesim utt. 

Samsung Watch LTE 42mm – bez pamata funkcijām, jāpiezīmē, ka tas ļoti labi strādā arī zem ūdens. 

Cenā virs 300 EUR

Garmin fēnix 6s Sapphire – ļoti daudz aktivitāšu – var klausīties mūziku, ir gps karte, tas ir ūdens izturīgs un nevar saskrāpēt ekrānu. Pulsktenim ir daudz dažādu papildus opciju – laika ziņas, kad lec un riet saule, kompass, stresa līmenis. Ir iespējams pacelt telefona zvanu caur pulksteni, bet runāt telefonā.

Garmin Venu – dodoties pastaigā vai sportojot, nevajag domāt par telefona ņemšanu līdzi. Ierīce ir ātri uzlādējama, un pievilcīgs dizains.

Samsung Active 2 – iespējams saņemt un atbildēt uz zvaniem un īsziņām.  

Garmin viedpulksteņa testēšana

Man kā Apple viedpulksteņa ilggadējai lietotājai, apkopojot aptaujas datus, bija izbrīns ieraudzīt, ka Apple viedpulksteni izmanto tikai daži. Vai būtu laiks arī man pārorientēties uz citu ierīci?

Lai saprastu, ko tad vairums izaicinājuma dalībnieku saskata tieši Garmin viedpulksteņos, arī es un mans labais darbu palīgs Diāna nolēmām veselu mēnesi testēt jaunāko Garmin modeli Garmin Lily.

Garmin Lily
Garmin Lily Sport

Atverot Garmin viedpulksteņa iesaiņojuma kastīti, biju pārsteigta par to, cik viedpulkstenis var būt elegants un sievišķīgs, bet tomēr radīt iespaidu, ka tajā slēpjas daudz noderīgu funkciju.

Man ļoti svarīgs ir baterijas uzlādes ilgums, jo tas šobrīd sagādā vislielākās galvassāpes, jāatzīst, ka arī šim viedpulkstenim baterija ātri tērējas, liekot to uzlādēt ik divas dienas. Variants paildzināt bateriju ir noņemt paziņojumus, kuri man nav nepieciešami, bet tad saskāros ar lielāko stresu – jo nesapratu, kur es to varu izdarīt. Papētot vairāk, uzzināju, ka ir liela atšķirība, vai tiek izmantota Android vai iOs operētājsistēma.

Apkopojot aptaujas datus, vislielākā daļa aptaujāto, kuri izvēlas Garmin ir tieši Android operētājsistēmas lietotāju, bet divreiz mazāk ir iOs lietotāju. Tā kā izmantoju Apple Iphone telefonu, noņemt paziņojumus bija mazliet sarežģītāk, kā tas būtu bijis ar Android. Noskaidroju, ka paziņojumus man ir jānoslēdz savā telefonā nevis pulkstenī vai Garmin Connect aplikācijā. Iespējams šis ir viens no iemesliem, kāpēc aptaujā ir redzams tik liels Android lietotāju īpatsvars? 🙂 Bet ticu, ka mūsu aptaujas dalībnieku sakritība.

Garmin viedpulksteņu paziņojumi liek pasmaidīt visvairāk. Kad pulkstenī parādās “Atpūtieties!”, “Piecelieties un izstaipieties!” vai “Kustieties!” nu kā gan neklausīsi? Un ir tik patīkami, kad pulkstenis apsveic ar kārtējo dienu, kad esi sasniedzis savu nosprausto mērķi.

Vērtīga ir arī ūdens patēriņa skaitītāja funkcija. Lai gan es nojautu, cik daudz ūdens ikdienā dzeru, tomēr piefiksējot to pulkstenī, un redzot, ka  ūdens patēriņš dienā ir 2-2,5l, varu uzsist sev pa plecu.

Kopumā pēc mēneša testa ar prieku atgriežos pie savas iepriekšējās izvēles un tomēr palieku Apple fanu pulkā.

Viedpulksteņa izvēle ir gaumes, vajadzību un budžeta jautājums. Apzini savas vēlmes, patestē un sāc ar zemāku klasi, vai vispār šim gadžetam būs vieta Tavā ikdienā un jau pēc mēneša neapniks?

Kāpēc katru dienu sekot līdzi savām fiziskajām aktivitātēm un ko tas dod?

Mani ļoti priecēja fakts, ka izaicinājuma dalībniekiem visiem kā vienam patīk būt kustībā un dabā. Viņu galvenais mērķis ir sasniegt dienā vismaz 10 000 soļus, un tieši soļu skaitīšanas ierīcē ir visērtāk fiksēt savus panākumus. Sekojot līdzi savam soļu skaitam, ir iespēja pārliecināties, ka dienā ir veikts un sasniegts noteiktais soļu skaits.

Daudziem no aptaujātajiem ikdienā ir sēdošs darbs ofisā, un izkustēties ir ļoti svarīgi tieši veselības dēļ. Un ir tik forši, kad pulkstenis paziņo, ka laiks izkustēties! Sekojot līdzi fiziskajām aktivitātēm uzlabojas gan fiziskās, gan mentālās veselības stāvoklis.

Kā motivēt kādu, kurš vēl nevar saņemties vairāk kustēties?

Daudz aptaujāto atzīst, ka viņu labsajūta ir lielā mērā atkarīga no tā, cik daudz viņi kustas. Ja cilvēks ir kārtīgi pasportojis un izkustējies, rodas papildus enerģija un prieks. Ne velti izaicinājuma nosaukums ir “Kusties vairāk, jūties labāk!” Tā tik tiešām arī ir.

Man bija patiess prieks saņemt atbildes ar aicinājumu pievienoties izaicinājumam #kustiesvairākjūtieslabāk, jo tur ir vesels bariņš iedvesmotāju. Ir izveidojusies vesela domubiedru grupa, kas viens otru motivē un atbalsta.

Arī es zinu, cik dažkārt ir grūti saņemties fiziskajām aktivitātēm, bet tas jau ir stāsts ne tikai par muskuļu, bet arī prāta trenēšanu. Ne vienmēr ir viegli sevi pārvarēt, bet tā labā sajūta pēc kustības, ir tā vērta!

Izaicinājuma laikā ir radušās arī jaunas draudzības, iepazīti forši cilvēki, un bijusi iespēja uzzināt noderīgu informāciju par veselību un sportošanu. Vai tā nav lieliska motivācija pievienoties izaicinājumam un uzsākt ceļojumu pretī labsajūtai un kustību priekam?

Facebook Kusties vairāk jūties labāk domubiedru grupa ir šeit. Pievienojies, ja vēl neesi mūsu komandā.

https://www.facebook.com/groups/375615243582560

Komentāri

@kristine_beit

Ar kādām vēl izmaksām jārēķinās pērkot zemes gabalu?

🏡 Kad esi noskatījis savu īsto un gatavs darījumam, visu pušu drošībai ir nepieciešams iemaksāt rokas naudu. Tā var atšķirties. Mūsu gadījumā tie bija 3000 Eur. Tā var būt summa, kuru Tu vairs neatgūsi, ja tomēr pārdomāsi par īpašuma iegādi.

❗️Nepaļaujies uz goda vārdu. Slēdz rokas naudas līgumu.

🏡 Pirkuma līgumu mums bija nepieciešams apstiprināt ar notāra klātbūtni. Katrs paraksts izmaksāja 70 Eur. Kopā bija nepieciešami četri.

🏡 Tiesu administrācija izmaksāja 30 Eur

🏡 Reģistrācija Valsts Zemes dienestā mums izmaksāja 645 Eur

Pirkumi mēdz būt specifiski, līguma prasības noteiktas un pārdevēji dažādi. Esi modrs, izmanto iespējas, kas Tev ir dotas. Piemēram, izmanto bezmaksas konsultāciju pie @swedbanklatvia konsultantiem, kuri ikdienā saskaras ar dažādiem pirkumiem un var noteikti palīdzēt izprast šo ceļu, lai tas būtu uzticams, drošs un, iespējams, ekonomiskāks.

Padalies komentāros, kāds jums bija pirkšanas ceļš? Cik papildus nācās iztērēt un vai viss gāja pa diedziņu?

❗️Jāņem vērā, ka mūsu gadījumā dokumentu kārtošana aizņēma veselu mēnesi.

Atruna. Šī ir mūsu pieredze. Noteikti precizējiet summas jūsu reģionā un katrs gadījums jāizvērtē individuāli.

Ieraksts iekļauj sadarbību ar @swedbanklatvia , iekļauj reklāmu.

#dzīvevasarnīcā #ceļāuzmāju #swedbank
...

217 8

We Run Riga, 10 km distance, Personīgais rekords🎉 01:21:01, par 13 (!!!) minūtēm ātrāk kā Tallinā! Es esmu šokā pati par sevi 😃

Pirms 3 nedēļām pavisam nejauši aizrāvos ar jaunu hobiju - skriešanu nopietnākā līmenī. Kur sekoju līdzi treniņiem, saviem rezultātiem un piedalos sacensībās. Sapņoju par skrējienu siltajās zemēs. Varbūt vari ieteikt, kur šoziem plānojas foršs skrējiens 10 km distancē?🌴

Paldies @werunriga , vienādie krekliņi tiešām piešķīra kopības sajūtu. Es šodien trasē biju emocionāla. Gan par to, ka man sanāk. Par to, kādā līdzcilvēku burbulī esmu ietrāpījusi. Par to, kādus cilvēkus satiku skrienot. Īpaši vēlos izcelt kādu draudzeņu pāri, kur viena no draudzenēm motivēja otru skrienot ar tik spēcīgiem un skaistiem vārdiem! Paskrēju kādu brīdi līdzās, jo tas bija tik skaisti.

Es šodienu izbaudīju. Par tradīciju jau kļūst nakts prombūtne pirms skrējiena. Šoreiz kopā ar vīru. Sportošana dod man drosmi! @monta_priede , es jūtu, kā mans pašvērtējums aug. Paldies Tev! Caur Tavu entuziasmu Tu uzlabo manu dzīves kvalitāti. 🤍

#werunriga #skriešana #skriet #skrietirforši #aktīvaveselamamma
...

466 20
  • Piesakies jaunumiem

    Jaunākais no bloga