fbpx

Garākais izaicinājums Latvijā – 10 000 soļu katru dienu

Mēs apzināmies, cik kustība, sports, pastaigas ir svarīgas veselībai, bet cik kustīgi mēs patiesībā esam?

Daudziem ikdiena ir darbs-auto-mājas, un reizēm dienā savācas ap 3000 soļu, ja tam nepievēršam pastiprinātu uzmanību.

Mani nepameta doma, ka ir nepieciešams piedomāt vairāk pie mūsu ikdienas soļu skaita un radās ideja darīt to caur izaicinājumu – noiet vismaz 10 000 soļu dienā, kas, kā liecina Pasaules veselības organizācijas pētījumi, ir ļoti svarīgi, lai cilvēks būtu vesels, kā arī nostiprinātu savu imunitāti.

Tā radās izaicinājuma #kustiesvairākjūtieslabāk dalībnieku grupa, kas 2020.gada 1.jūlijā uzsāka 25 dienu izaicinājumu noiet vismaz 10 000 soļu dienā. Šo izaicinājumu uzsāka vairāk kā 400 cilvēku no visas Latvijas un pat ārpus tās, aktīvi soļojot un atspoguļojot savu veikumu kopīgā failā, kā arī daloties savos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #kustiesvairākjūtieslabāk .

Šāds skaits izaicinājuma dalībnieku tikai norāda uz to, ka aizvien vairāk cilvēkiem ir svarīgi kustēties, un viņi vēlētos savā ikdienā ieviest vairāk kustību, atklājot prieku, ko dod regulāra pastaiga svaigā gaisā.

Izaicinājumam ir savs labais gariņš un vēstnese Jana

Mūs, izaicinājuma dalībniekus, vieno vēl kāda īpaša un sirsnīga kustība – atbalsts izaicinājuma vēstnesei Janai, kurai diemžēl kustības ir ierobežotas, un kurai ir nepieciešama regulāra rehabilitācija, lai gūtu spēkus, jo viņa ļoti vēlas uzlabot savu pašsajūtu, kustību intensitāti un dzīves kvalitāti. Lai gan Janai kustības prasa vairāk spēka un enerģijas, viņas dzīvesprieks un spars sniedz motivāciju visiem, tāpēc radīju ziedojumu kampaņu, kurā var sniegt atbalstu: https://www.ziedot.lv/uzlabosim-janas-dzives-kvalitati-3735.

Kas tas par izaicinājumu bez balvām! Paldies atbalstītājiem.

Vislielākais izaicinājuma mērķis bija pulcēt domubiedrus, kas vēlas savā ikdienā ieviest vairāk kustību, izveidot jaunu ieradumu, kas ir ceļš uz jaunu dzīvesveidu. Kā papildus dzinulis nepadoties bija dažādas balviņas, ko bija sarūpējuši izaicinājuma atbalstītāji – Smalkais muslis, Sportland, Vegan Fox kosmētika un Zib store, ko izlozējām starp visiem izaicinājuma dalībniekiem, kuri ik dienas sasniedza vismaz 10 000 soļu dienā.

Dažiem šis bija pirmais tāda veida izaicinājums, citam aktīvs dzīvesveids jau bija ikdiena, kādam soļu skaits dienā bija mazliet virs 10 000, bet kādam ir tik aktīvs dzīvesveids, un viņš spēj pieveikt arī 120 km pārgājienu no Rīgas uz Valmieru. Tik brīnumaini, ka tik dažādus cilvēkus un no tik dažādām vietām visus kopā vieno kustību prieks.

Šī izaicinājuma beigās vairumam dalībnieku ar šo nepilno mēnesi bija par maz. Tāpēc radās doma par 100 (!) dienu izaicinājumu noiet vismaz 10 000 soļu dienā! Kādam tas šķita nereāli, kādam tīrais nieks, bet vesela grupa domubiedru ar sparu metās iekšā jaunajā izaicinājumā, kas norisinājās līdz 2. novembrim. Izaicinājuma dalībniekiem radīju speciālu veidlapu, kurā ik dienas atzīmēt savu soļu skaitu, un paskatīties uz saviem panākumiem skaitļu formā, kas dod vēl lielāku stimulu šo iesākto kustību turpināt un nepadoties!

Lai iegūtu vēl vairāk motivācijas un kopīgi svinētu jau sasniegto, divas reizes mēs tikāmies arī dzīvē, dodoties pārgājienos kādā no Latvijas skaistākajām vietām. 25. jūlijā ar daļu no izaicinājuma dalībniekiem kopīgi devāmies 10 km pārgājienā gar Amatas upes krastiem pie Zvārtes ieža. Skaistā pārgājiena diena, pozitīvās enerģijas apmaiņa, kā arī kopīgais pikniks ar zupu un našķiem, neskatoties uz stiprajām lietusgāzēm, deva iedvesmu šo uzsākto kustību turpināt. Savukārt, saulainā 22. augusta dienā es izvedu aktīvos soļotājus pa savām ikdienas takām gar Dubkalnu karjeru Ogres Zilajos kalnos, kur izaicinājuma dalībniekus sagaidīja pārsteigums – Nikolaja Puzikova koncerts, kas raisīja tik spilgtas emocijas, ka dažam pār vaigu ritēja saviļņojuma asaras, jo tieši šajā dienā kādam pārim bija kāzu gadadiena.

Jāpiebilst, ka, iestājoties rudenim, sākas īstais izaicinājums, jo laikapstākļi mūs gan lutina ar skaistām, rudenīgām, dzeltenu kļavu lapu piebirušām dienām, gan arī izaicina ar lietu, vēju un krusu, kas liek iespringt un plānot savu laiku, lai dienas beigās, kad daudz straujāk satumst, ar tējas krūzi rokās varētu paskatīties savā soļu skaitītājā un nopriecāties par kārtējo mazo uzvaru.

Protams, ne vienmēr viss ir tik pozitīvi, jo izaicinājuma dalībniekiem ir arī tādas dienas, kad soļi nevācas tik raiti, piemēram, kādai mammai mājās ir saslimis bērniņš, kam jāvelta rūpes, bet citai mazais viengadnieks grib sēdēt un spēlēties ar rotaļlietām, nevis doties mammai līdzi garā pastaigā, savukārt, vēl kādam liekas, ka tūliņ, tūliņ pienāks tas brīdis, kad jāizstājas, jo pēc garas darbdienas ir tāds nogurums, kad tā vien gribas iekrist gultā un pasnaust, lai gan pulkstenis skrien uz priekšu un pāris tūkstošu soļu jāsavāc stundas laikā.

100 dienu izaicinājums strauji tuvojas noslēgumam, un jau tagad kopīgi izveidotā WhatsApp grupā notiek aktīva diskusija par to, ka arī ar šīm 100 dienām ir par maz – daudziem šis izaicinājums jau ir izveidojies par dzīvesveidu, kad bez regulārām pastaigām vairs nevar iztikt, gribas turpināt iesākto, un nepazaudēt šo motivāciju to darīt kopā, tāpēc liela daļa dalībnieku ir gatavi iet uz rekordu.

Mēs turpinām! Noiet 10 000 dienā VESELU GADU – 365 DIENAS

Šim izaicinājumam ir radīta īpaša Facebook grupa, kurā dalībnieki varēs dalīties ar saviem panākumiem un iegūt papildus motivāciju laimēt balvas no izaicinājuma atbalstītājiem.

Šis izaicinājums būs kas nebijis, jo ziemas tumšie rīti un vakari ieviesīs sava veida grūtības, bet mēs ticam, ka arī Tu to vari – nāc ar mums kopā, soļo, sajūti kustību prieku! Kusties vairāk un jūties labāk arī Tu!

Lūk, dažas atziņas pēc 125 dienu izaicinājuma, kas parāda, cik ļoti šis izaicinājums izmainījis skatu uz ikdienišķām lietām:

“Noiet desmit tūkstoš soļus dienā it kā ir pašsaprotama norma, bet, izrādās, skrejošā ikdienā vai slinkuma dienās arī tas ir izaicinājums sev. Izaicinājuma laikā ir uzlabota imunitāte, audzināts raksturs, redzētas gadalaiku maiņas radītās izmaiņas dabā un iepazītas daudzas jaukas, līdzīgi domājošas sievietes!”

(Iveta Šnepste / Preiļi)

“Kustība katru dienu man nozīmē sakārtot domas. Kļūt priecīgākam. Iedod dienai enerģijas lādiņu. Audzina raksturu.”

(Sorenta Šalta / Olaine)

“Par ieradumiem nevarētu būt kustības, pastaigas, mežs, svaigs gaiss? Tāds ieradums ne tikai stiprina mūs fiziski, bet pilnīgi noteikti arī mentāli un garīgi. Mēs vienkārši kļūstam stiprākas, priecīgākas un atvērtākas. To es varu teikt simtprocentīgi par sevi.”

(Inese Linuža / Norvēģija)

Jaunais 365 dienu izaicinājums ir sācies šī gada 2. novembrī, un šoreiz tas tiks fiksēts īpaši šim izaicinājumam radītā Gada sienas plānotājā “Kusties vairāk, jūties labāk”, kurā būs iespējams ne tikai atzīmēt katras dienas soļus, bet arī pierakstīt savas atziņas par izaicinājuma gaitu un smelties iedvesmu no aktīvākajiem soļotājiem, kas dalījušies ar savu pieredzi.

Gaidām savā pulkā un atceries –

kusties vairāk, jūties labāk!

@kristine_beit

@makslasmuzejs izstāde Vērtību zīmes. Monētas, kuras stāsta, atklāj un pārsteidz! Unikāli dizaini, kuri simbolizē mūsu tautas svarīgākos notikumus, vērtības, cilvēkus. Skaisti un atmiņu rosoši! Paldies!

#mākslasmuzejs #latvijasnacionālaismākslasmuzejs #vērtībuzīmes
...

343 7

Saruna par plastiskajām operācijām kopā ar @dr.lauraliepina

#plastiskāķirurģija #plastikasķirurgs #krūšuoperācija #acuplakstiņuoperācija
...

336 26
  • Piesakies jaunumiem

    Jaunākais no bloga