fbpx

Kāpēc pārgājienā ģērbties kārtās?

Būt dabā, vērot gadalaiku pārmaiņas, doties pārgājienos un izzināt jaunus pastaigu maršrutus, apciemojot tālākos un skaistākos Latvijas tūrisma galamērķus – šis mans uzlādējošais vaļasprieks dažkārt prasa nelielu, bet rūpīgu sagatavošanos. Latvijas mainīgā daba un klimats vienmēr mani ir pārsteidzis, un ir tik labi, ka neesmu pārsteigta nesagatavoti, jo laikapstākļiem un aktivitātēm piemērots apģērbs ir mani sabiedrotie! 

Viens no veiksmīga pārgājiena priekšnoteikumiem ir atbilstošs apģērbs. Neatkarīgi no tā, vai dodos ikdienas 10 000 soļu pastaigā pa pilsētu vai garākā pārgājienā pa mežu, siltums un komforts ir obligāts. Dažas vieglas, iesaiņojamas kārtas mugursomā man ļauj ātri pielāgoties mainīgajiem laikapstākļiem un saglabāt siltumu un sausumu. 

Kas jāņem vērā, izvēloties piemērotu apģērbu, un kāpēc ģērbties kārtās?

Uz šiem jautājumiem atbildes esmu atradusi Sporta un tūrisma apģērbu veikalā 4F. Viņu outdoor trekinga kolekcija atbilst visām manām prasībām, lai es varētu koncentrēties tikai uz dabas skatiem un baudīt atpūtu, nedomājot par to, ka man ir par karstu vai aukstu. Plašajā piedāvājumā atrodams viss nepieciešamais sākot ar termoaktīvu apakšveļu, T-krekliem, jakām, vestēm, softshell apģērbiem, džemperiem, flīsiem, biksēm un šortiem, līdz pat cepurēm, cimdiem un zeķēm.

Apkopoju dažus priekšnosacījumus outdoor trekinga apģērba izvēlei, kas mani nav pievīluši.

1. Kvalitāte un dizains

Pārgājienu apģērbam ir jābūt kvalitatīvam, funkcionālam un komfortablam. Izvēlētā apģērba pamatfunkcija ir aizsargāt, tomēr nedrīkst aizmirst arī par ērtumu un pievilcīgu dizainu.

2. Veiksmīga pārgājiena atslēga – gērbties kārtās!

Atkarībā no temperatūras, tās var būt divas, trīs un pat vairāk kārtas. Jaunajā 4F kolekcijā ir iekļauti tehniskie un termo T-krekli, kas ir pamata kārta, softshells un īpaši vieglas dūnu jakas ar Primaloft pildījumu, kas atbild par apģērba izolējošo, sildošo slāni un membrānjakas, lai nodrošinātu aizsardzību pret lietu un vēju. Un ir ļoti parocīgi, ka tās visas var ērti salocīt un ielikt mugursomā, kad tās netiek lietotas. 

Katra apģērba kārta pilda noteiktu funkciju, kas pasargā ķermeni no laikapstākļiem un temperatūras izmaiņām.

  1. Pirmais slānis – apakšveļas slānis. Tās mērķis ir novadīt no ādas sviedrus un uzturēt to sausu. Pavisam siltā laikā es izvēlos vienkārši T-kreklu no pieskārienam patīkama, elastīga auduma, kura sastāvā ir dabiskās un sintētiskās šķiedras – merino vilna un poliamīds, bet aukstākā laikā izmantoju ātri žūstošu termoveļu ar merīno vilnu, kas izcili pārvalda mitrumu.
  2. Otrais slānis jeb izolējošais slānis pasargā no aukstuma. Flīsa džemperis ar garām piedurknēm vai softshell jaka ir ideāli piemērota, jo ir silta un elpojoša. Tā saglabā siltumu, vienlaikus novēršot mitrumu. 
  3. Ārējais slānis pasargā no vēja, lietus un sniega. Tam ir jābūt ūdensizturīgam, bet arī elpojošam. Es izvēlos 4F vēja un mitrumizturīgu virsjaku un bikses. 

3. Rūpējies par kājām!

Dodoties pārgājienā, galvenais darba instruments ir kājas, tādēļ ir ļoti būtiski par tām pienācīgi parūpēties. Latvijā pastaigu takas ir diezgan draudzīgas gājējiem, bet ik pa laikam gadās akmeņi, celmi, čiekuri un saknes, tāpēc garākiem pārgājieniem izvēlos speciālas pārgājienu zeķes ar merino vilnas piedevu – jo ar tām veiksmīgi izvairos no tulznām. Savukārt, apavus izvēlos tādus, kas nosedz potīti, lai izvairītos no traumām, piemēram, izmežģījumiem, kas var kārtīgi pabojāt visu prieku par pārgājienu.

Mana izvēle – 4F

Jau kādu laiku es izvēlos 4F zīmola sporta apģērbus un aksesuārus. Arī viņiem, tāpat kā man, svarīga ir augsta kvalitāte apvienojumā ar komfortu un mūsdienīgu dizainu, un man ir ārkārtīgi svarīgi, lai man būtu ērti un viegli. Outdoor trekinga kolekcija mani patīkami pārsteidza, jo:

  • tā ļauj dinamiski pielāgot apģērbu laikapstākļiem;
  • izmēri ir pieejami dažādām ķermeņa formām. Kolekcijas ir elastīgas – sievietes droši var ielūkoties arī vīriešu kolekciju plauktos. Man ir mazliet lielāks izmērs nekā standarta sieviešu izmēri, tāpēc tieši tur es atradu savas ideālās trekinga bikses, kuras meklēju jau sen;
  • optimālā cenu kategorijā ir pieejams apģērbs gan pārgājienu amatieriem, gan profesionāļiem. Priekš manis cena ir svarīga, ja mainās izmērs un biežāk jāatjauno savs pārgājienu apģērba plaukta saturs. 

Lai arī Tev gleznainu un piedzīvojumiem bagātu pārgājienu pilna vasara, nebēdājot par nepiemērotu apģērbu!

@kristine_beit

Kā Tu varētu pārkārtot šodienu, lai tajā atrastu brīdi sev? 🤔🤍

#Aukstumapeldes #ziemaspeldes #ziemaspeldēšana #rudens #daba #esidabā #kustiesvairākjūtieslabāk #aktīvaveselamamma #pateicībā
...

261 6

Ieliec komentārā 🤍, ja saproti par ko es runāju?

#veselaaktīvamamma #kustiesvairākjūtieslabāk #soļukustība #pastaigas #pastaigasvaigāgaisā #laikssev #katrudienuradiprieku
...

395 38

Konkurss! Laimē profesores Jacino lelli sava mazuļa rotaļām! 🤍

Lai piedalītos konkursā:
✅ Apskati @profesorejacino_official mājaslapu un ieraksti komentārā, kuru no grāmatām par dažādu ražošanas veidu procesiem jums ģimenē būtu visaizraujošāk iepazīt?
✅ Esi mans un @profesorejacino_official sekotājs

Laimīgo lelles ieguvēju izlozēsim jau pēc nedēļas 30. Septembrī.

#apmaksātssaturs #profesorejacino
#konkurss #lelle #manapirmālelle
...

377 52

Par fizisku un emocionālu nogurumu ar @rozite . Kāpēc ieviest veselīgu dzīvesveidu ir tik grūti un kā nemānīt sevi ar atrunām? 😩

Paldies, ka noklausījies! ❤️ Padalies ar atgriezenisko saiti, par to, kā ir Tev! Kādā dzīves posmā atrodies šobrīd savās attiecībās ar uzturu.

#uzturs #Balansstavāšķīvī #uzturaspeciālists #saruna #prioritātes #manaveselība
...

229 6

Atlaižu kods zemāk! ⬇️ Rudens ir pārmaiņu laiks. 🍂🍁Ne tikai dabā, bet arī mūsos ar katru sezonas maiņu, mainās kāda kārta. Kas jauns ienāk mūsos!

Šajā sezonā uzsāku sadarbību ar tiešsaistes internetveikalu @boozt.com , kurā ir plašs sortiments tieši skandināvu preču zīmoliem un tie mums dikti tīk. Augsta kvalitāte, ilgtspējība. Zemes toņi, maigās krāsas dominē.

Meitiņa aug un garderobe mainās visu laiku. Priecāšos jūs iepazīstināt ar Boozt piedāvājumu caur savu skatu punktu.

Saglabā šo ierakstu un izmanto manu atlaižu kodu “KRISTINE20” Labā ziņa‼️ Atlaides summējas!! 🤩
Kods darbojas pirkumiem virs summas 79 Eur. Derīgs tikai 3 dienas, līdz 22. septembrim.

#boozt #apmaksātssaturs #apģērbi #rudens #jaunasezona #kovilkt #atlaides
...

162 6
  • Piesakies jaunumiem

    Jaunākais no bloga