Vai Jaungada apņemšanās strādā?
Vai ir vērts vēlēties vienu un to pašu katru gadu un gada nogalē atskatoties uz paveikto sekli secināt, ka šī gada apņemšanās, kuras skaļi definēju sev 1. janvāra rītā nav izdevušās un saņemt pamatīgu bliezienu pār savu pašnovērtējumu, sajusties niecīgi un sūtīt ratā visas tās apņemšanās pasludinot to par pilnīgu bulšitu, kas nestrādā.
Šodien ir 1. janvāris. Jauns gads. Šogad es svinēšu savu 30 gadu jubileju! Varbūt tas būs laiks, kad novilkt treknu svītru, lai noslēdzot vēl vienu gadu desmitu, atskatīties uz to, kur es esmu, kāda es esmu un kur es virzos šādā ātrumā, kāda ir šodienas dienas gaita, vai tā mani bagātina, vai es tikai eksistēju? Vai ir jēga šajos jautājumos iedziļināties? Šodien ir sācies jauns gads, šodien ir 1. janvāris un zini, man ir iekšēja sajūta, ka es vēlos rezumēt paveikto un es vēlos sev definēt to, kā es sevi redzu šajā gadā! Ja ir iekšējā sajūta, ka vajag darīt, ka vajag plānot un es gribu to darīt, es ķeros klāt!
Rīt sākas jauns gads! – Kristofers teica – Vai tu esi apņēmies izdarīt kaut ko lielu?
Jā gan! – Pūks pasmaidīja. – Esmu nolēmis darīt visu, ko vien vēlēšos! Tas nebūs viegli, bet es ļoti centīšos!
Iedot draivu savam jaunajam gadam!
Mēs esam tikai cilvēki un tas ir normāli, ka mūsu garastāvoklis ir augšā, lejā, ka gada griezumā skatoties var vairākas reizes nolaisties rokas un jaunas lietas uzsākt kaut 13. aprīlī, ka datumam nav nozīmes, ja esi saņēmies! Un ja Tu esi saņēmies 3. janvārī, 19.februārī vai gada nogalē, vajag sākt darīt tieši tajā brīdī! Nav nozīmes gaidīt to maģisko 1. janvāri, lai sāktu tad. Kad ir uznākusi iedvesma, ķer ciet! Bet ņemot vērā, ka šodien ir 1. janvāris.. Es tomēr esmu no tiem cilvēkiem, kuriem gadumijā gribās savilkt aizvadītā gada bilanci un ieskatīties Jaunā gada plānos.
Uzlikt uz papīra
Sauc mani par vecmodīgu, bet man šķiet, ka pašu rakstītam ar roku uz papīra ir lielāka vērtība, kā padomātam galvā, kā pierakstītam telefonā vai pateiktam. Vēl, ja ieguldi rakstītajā savas domas un raksti to no sirds, izdekorējot un gada griezumā turot to acu priekšā, lai neaizmirstu.
Piemērs, kas iedvesmo
Mums ir ģimenes čats, kur apmaināmies asprātībām, nozīmīgiem niekiem un ikdienas ainiņām, noteikti, kā katrā ģimenē, mūsdienās tāds ir. Tad nu mans pārsteigums bija māsas apņemšanās saraksts, kurā visas lietas bija izpildītas. Konkrēti punkti, konkrēti uzdevumi, kurus es gada laikā vērojot māsu zinu, ka patiešām viņa tos ir izpildījusi. Mans pārsteigums, ka aiz tā slēpās mērķtiecīgs ceļš un plānots izaugsmes plāns individuāli, ģimenē, karjerā un atpūtā. Paldies Tev par šo, ķeros zīmēt savu!
Es apņemos izaugsmi
Šodien man svarīgi ir attīstīties. Es studēju, sportoju, apgūstu priekš sevis salīdzinoši jaunu profesiju un arī garīgā izaugsme man ir svarīga. Man ir mērķi un punkti, kurus vēlos sevī attīstīt neskatoties uz to, ka ir 1. janvāris, ir lietas pie kurām es strādāju jau gadiem un esmu sasniegusi noteiktus rezultātus. Bet tas neliedz man iepauzēt skrējienu un ielūkoties paveiktajā, atmest lieko un salikt skaidrus punktus virzienam, kurā šobrīd es sevi redzu, lai pa ceļam neapmaldītos.
15 punkti
Pārdomājot savu ikdienu es rezumēju 15 punktus tēmās: personīgi attiecībā uz sevi, ģimenē, mājvietā un atpūtā. Es ierakstīju lietas, kuras es vēlos paveikt, bet līdz šim tas man nav izdevies, tās kuras es jau daru un zinu, ka man izdosies to turpināt, mazliet lielāku sapni un kaut ko tīri praktisku. Saliku uz papīra strukturizētu plānu attiecībā uz sevi. Kā darbā “to do” paveicamo darbu sarakstu, kad var izsvītrot to, kas ir padarīts. Un tā izsvītrošana ir ļoti patīkama mūsu smadzenēm!
Sasniegt mērķus, piepildīt domas, kuras ir tik lielas, ka mazliet bail
Izmantot rīkus
Mans pārsteigums bija atverot savu 2019. gada jauno plānotāju,(trešo gadu izvēlos Mākoņogas plānotāju, aplūko to šeit Mākoņogas plānotājs), sadaļu “Ķer sapņus un mākoņus” , tik daudz vērtīgas informācijas par visu, kas man ir svarīgs! Šķiet mēs ar šī plānotāja autori esam uz ļoti līdzīgas sajūtu gammas, jo man katra lapa šķita noderīga.
Idejas, kuras Tu vari atrast šajā plānotājā:
- Sapņu kartes veidošana
- Sadaļa “Kā kļūt produktīvākai”
- Veiksmīgu cilvēku ieradumi
- Projektu plānošana
- Ceļojuma plānošana
- Trīsdesmit dienu izaicinājuma realizēšana
Wow! Tev ir dotas iespējas, tas kā Tu šīs iespējas izmantosi, vai iedvesmosies no konkrētiem rīkiem, citu cilvēku izveidota plāna, vai paņemsi baltu lapu un sarakstīsi visu pati, kā tieši Tev šķiet, kā vajag, ir Tevis pašas ziņā, bet apņemties, pārskatīt savu gaidāmo gadu un sakārtot domas vajag! Ar tīru prātu un sakārtotām domām ieskrieties jaunā gadā!
Pietiek sapņot, laiks rīkoties!
Reāli darbi. Sākt šodien! Šobrīd sēžu pie sava saraksta un jau plānoju pirmo rīcības plānu. Ja es nesākšu uzreiz, tad visam šim nav jēgas. Protams, lielā darīšana ir galvenā un ja uzrakstītajam nesekos reāli darbi, rīcība un attieksme, arī disciplīna, tad tam nav jēgas!
Kādas ir Tavas domas par šo? Vai veido apņemšanās sarakstu, vai tomēr to nepraktizē?
Komentāri