Beidzot izgulējusies, paldies Pranamat ECO
Pirms pusotra gada es mainīju darba vietu no aktīvas, dinamiskas darba dienas uz sēdošu, 8h darba dienu ofisā. Līdz šim man nebija bijusi pieredze ar to, kā tas ir, strādāt darbu, kur lielākā dienas daļa tiek pavadīta pie datora. Sākums bija grūts, man bija jāpielāgojas pilnīgi jaunam darba dienas ritmam un no jaunā, nepierastā darba stila izrietošajām sekām.
Es sāku sevī pamanīt jaunas iezīmes, kuras līdz šim nebiju pamanījusi. Pēc pusdienām es atklāju sevī vājas koncentrēšanās spējas. Reizēm varēju stundām nosēdēt pie viena darba to nepabeidzot, jo nespēju koncentrēties. Mans izdzerto kafiju daudzums palielinājās, ātro cukuru patēriņš arī, līdz tas kļuva nekontrolējami.
Vienīgā doma, kura manā galvā palika arvien skaļāka – kā kļūt produktīvākai?
Kristīne, saņemies! Izdari darbu līdz galam! Atturies no ceturtās kafijas! Vai Tev tiešām to gribās, apēst 10(!!!) konfektes dienā, regulāri!! Dienu no dienas es jutos ne savā ādā un nevarēju pierast pie jaunā darba ritma. Kā pēc pulksteņa, ap plkst. 14:00 sākas neoma, besis un kāre pēc ātrajiem kārdinājumiem. Lieki piebilst NĀK MIEGS!
Darbs man patīk, es ilgi uz to tiecos un ticēju, ka jauno dienas ritmu varu apgūt. Es mācījos ieklausīties sevī!
Protams, ne visas dienas bija grūtas. Bija dienas, kad jutos īpaši pacilāti, kad kafijas krūzi aizvietoju ar tēju un konfekšu vietā tiecos pēc līdzi paņemtiem burkāniem. Es sāku analizēt savas dienas. Kāpēc citu dienu jūtos enerģiski, bet citā iztukšota? Vai tam varētu būt izskaidrojums? Vai es varu to ietekmēt?!
Vaaaaaaau! Vienā dienā, lai slavēta tā diena, pār mani nāca apgaismība! MIEGS ir mans atslēgas vārds! Izgulējusies es patīku sev daudz labāk un ticu, ka manam darba devējam arī! Maija mēnesī vīrs man uzdāvināja aproci ar kuras palīdzību es jau pusgadu sekoju līdzi savam gulēšanas režīmam. Man ir savi novērojumi!
Tas, ka es laicīgi aizeju gulēt, nenozīmē, ka es izgulēšos.
Es pievienoju bildi, kur ir skaidri redzamas divas manas naktis, abās esmu gulējusi vienlīdz ilgi bet izgulējusies esmu tikai vienā no naktīm. Kā tas ir iespējams? Vai es varu ietekmēt sava miega kvalitāti?
Veselīgam, kvalitatīvam miegam ir raksturīga noteikta psiholoģiska struktūra, kas iedalās noteiktās miega stadijās: pirmajā miega fāzē jeb snaudā, otrajā jeb vieglā miega fāzē, trešajā un ceturtajā jeb dziļā miega fāzē un sapņošanas fāzē (REM). Nakts laikā cilvēks parasti iziet cauri 4–6 miega cikliem, ko veido noteikts daudzums individuālu fāžu. Katrs cikls ilgst apmēram 90 minūtes, parasti noslēdzoties ar REM fāzi. Pirmais REM cikls ir pavisam īss, apmēram 10 minūtes, pēc tam nakts gaitā cikli kļūst aizvien garāki. Pieaugušam cilvēkam nepieciešams gulēt vidēji 7–9 stundas, lai organisms izietu pietiekamu miega ciklu skaitu.
Daļa speciālistu uzskata, ka snaudai nemaz nav atspirdzinošas vērtības, bet pārējām trim fāzēm gan ir katrai sava, unikāla un nepieciešama, nozīme. Otrā fāze atjauno uzmanību un dod možumu. Dziļā miega fāzes ir nepieciešamas fiziskā ķermeņa atspirgšanai, saistītas ar enzīmu un proteīnu atjaunošanu, dziedēšanu un imunitāti. Turpretī REM fāze ir būtiska smadzenēm.
Kad mēs sakām: “Slikti gulēju”, parasti ar to domājam miegu, ko iztraucējusi pamošanās, jo tā ir samazinājusi miegam atvēlēto laiku. Pēc biežas pamošanās seko pirmā miega fāze jeb snauda, ko vairākums ekspertu neuzskata par atjaunošo miega daļu un ko nevarētu ieskaitīt kvalitatīva miega daudzumā. Tāpēc šāda saraustīta, nepilnvērtīga miega sekas parasti slikti atsaucas uz pašsajūtu otrā dienā.
Šo es izkopēju no kāda raksta, kuru sev saglabāju, kad sāku praktizēt veselīgu miegu, ir labi zināt, kā tas darbojas un pārbaudīt dzīvē.
Kā izkopt kvalitatīvu, veselīgu nakts mieru? Vai tas ir iespējams?
Esmu apkopojusi pāris tips&tricks, kuri tiešām strādā priekš manis:
Mana nākamā diena sākas iepriekšējā vakarā, tādēļ pats svarīgākais, lai plānotais nakts miers būtu tiešām plānots un režīms regulārs.
- Sakārtota gultas vieta
- Izvēdinātas telpas
- klusums
- 1 h pirms miega bez viedierīcēm, bez TV
Vai es varu aizmigt? Būšu godīga, es tiešām šo apzināti praktizēju jau pusgadu, katru nakti, diezgan regulāri un man iet visādi. Ko darīt pirms miega, ja miegs nenāk. Kā relaksēties un atslēgties no domu mutuļa,kas šķiet uz nakti aktivizējas īpaši spēcīgi.
Kā manu vakara rituālu praktizēt dzīvē reāli?
Mūsu dzīvē ienāca Pranamat ECO . Teikšu atklāti, līdz šim par Pranamat ECO nebiju interesējusies. Jā, zināju, ka tāds ir, dažādas atsauksmes un viedokļi, bet neticēju, ka tas ir priekš manis un manas ģimenes. Līdz es sāku apzināties un šķetināt savas miega problēmas un meklēt veidus kā atslābināties, lai izgulētos. Pranamat ECO terapeitiskais paklājiņš palīdz ķermenim atslābināties un nonākt miera stāvoklī. Padara miegu dziļāku un pamošanos vieglāku.
Papētot pieejamo informāciju internetā, Dr. Dzintras Vāveres, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstes, atsauksmes kā arī balstoties uz klīnisko pētījumu, ko veica Eksperimentālās medicīnas institūts kopā ar Universitātes slimnīcu Latvijas Universitātē pierādīja Pranamat ECO efektivitāti veselības stiprināšanā. Ārste to rekomendē cilvēkiem, kuriem ir hroniskas muguras sāpes, miega traucējumi un visiem, kuri vēlas stiprināt savu ķermeni.
Šis terapeitiskais paklājs ir dāvana man un manai veselībai ilgtermiņā. Es ticu, ka tikai pati spēju ietekmēt savu veselības labklājību un stāvokli rūpējoties par to jau šodien.
Reizēm mūsu dienas ir tik trauksmainas, ka vakarā atslēgties ir ļoti grūti un pirms miega rodas dienas dziļākās pārdomas.
Jau vairākas nedēļas es cenšos praktizēt vakara rituālu, kurš manus miega paradumus acīmredzami maina un jūtu, ka pozitīvi ietekmē nākamo dienu!
Vakara rituāls kopā ar Pranamat ECO :
- Atslēdzos no viedierīcēm
- izvēdinu telpu
- ieslēdzu “miega mūziku” youtube (tā es dēvēju relaxing sleep music)
- uzguļos uz sava Pranamat ECO terapeitiskā masāžas paklājiņa (vismaz 15 min)
- Laižos miegā
Tieši šis rituāls šādā secībā ir palīdzējis radīt manu ideālo pirms miega rutīnu, lai jau nākamajā dienā justos enerģiski un varētu nodzīvot kvalitatīvu dienu ar labāko sevis versiju!
Lietojot viedo – aproci, es redzu, ka mana miega kvalitāte uzlabojas un pašsajūta arī! Kolēģi darbā zākā, ka es ietekmējos, bet nē, es spilgti izjūtu savas sajūtas un garastāvokli. Tas ir acīmredzami!
Zini, kas mani vēl iepriecina par terapeitiskās masāžas paklājiņa iespējām mājās? Tas, ka arī mans vīrs ir tajā atradis savu interesi. Artūram arī ir sēdošs darbs un daudz lieka stresa darbā, es redzu, kā viņš pats pēc darba velta Pranamat ECO līdz vienai stundai!! Jā, šī masāža patiesi atslābina un noņem saspringumu acīm redzami.
Mums mājās ir Pranamat ECO komplekts – paklājs un spilvens.
Pirmā pieredze, līdzīgi kā ar meditāciju bija grūta. Nespēju koncentrēties, sajutu sāpes, bet tiklīdz paklājiņš iegūlās manas muguras izliekuma formā un es atradu savu ērtāko pozu, ķermeni pārņēma patīkamas trīsas. Atslābums pēc saspringtas dienas. Patīkams bonuss – arī vīrs to izmanto.
Kas īsti ir Pranamat ECO masāžas paklājiņš?
Pranamat ECO paklāja un PranPillow spilvena efektivitātes pamatā ir akupresūras un refleksoloģijas pamatprincipi. Pranamat masāžas elementi, kas ir izveidoti lotosa ziediņu formā, masē ķermeni un iedarbojas uz bioloģiski aktīvajiem punktiem un meridiāniem. Masāža stimulē nervu centrus, uzlabo asinsriti un limfas plūsmu, organisms tiek intensīvi bagātināts ar skābekli. Regulāra masāža palīdz nostiprināt imunitāti un samazināt iekaisuma procesus, kas saistīti ar sāpēm mugurā.
Lai vai kā, esmu apzinājusies, cik ļoti nozīmīgs man ir mans miegs un tā kvalitāte, tas, ko es pati varu savas ikdienas rutīnas labā darīt un kāds tam ir spēks!
Kamēr es turpināšu celties agri , lai aktīvi un produktīvi darbotos vismaz turpmākās 12 dienas stundas, es prioritizēju savu vakara un miega rutīnu. Es atceļu pasākumus, kuri ir mazāk nozīmīgi un norisinās vēlu vakarā, es atkārtoju aktivitātes, kuras mani pozitīvi iespaido. Mana nākamā diena uzlabojas. Es jūtos moža, esmu labā garastāvoklī un spēju kontrolēt savas iegribas! Tas taču ir tā vērts, vai ne?
Dalies komentārā, vai esi jutusies neproduktīva savā darba dienā? Vai esi analizējusi kādēļ tas tā notiek?
Komentāri