fbpx

Par sirdssiltiem Ziemassvētkiem!

Mans svētku piepildījums ir atnācis un komercializētie Ziemassvētki pēkšņi palika pelēkā fonā.

Kopābūšana, labi, silti vārdi un līdzcilvēki ir mani atslēgas vārdi, kurus es izceļu un pasvītroju šajos Ziemassvētkos!

Un vēl. Šodien ir tik grūti atšķirt, patieso no komerciālā. Vārdus, kas pateikti steigā, vēlējumi, kuros neieklausās. STOP.
Es novelku stop bremzi un, esmu pateicīga par šīm emocijām, kuras varu piedzīvot. Tā ir pazemība, pateicība, laimes sajūta, kauns, un desmitiem emociju, kuras uzjundī. Un es nemaz negaidu, lai kāds mani saprastu. Tā ir mana iekšējā lieta, kura paliek vēl spēcīgāka izliekot uz papīra. Tikai klusībā ceru, ka kādam, manis piedzīvotais norezonēs, saņemties tam, kam varbūt pietrūka spēku.

Man vecvecāku vairs šajā saulē nav un, iespējams, tieši tādēļ, manas stīgas ir ļoti jūtīgas uzsākot stāstu par piedzīvoto.

Samīļojiet savējos. Noteikti! Satiekot seniorus, es to piedzīvoju no abām pusēm. Kad vairs nav, kas samīļo, un kad nav ko samīļot.

Ziniet, un ir tiešām vērtīgi apciemot seniorus pansionātā, pirmām kārtām jau priekš sevis.

Mana pieredze.

Jā, iespējams, ka tas ir skaļi teikts, bet līdz tam, ka man šis ceļojums bija vairāk vajadzīgs kā viņiem, es nonācu braucot mājup no Skrīveriem, kurš pēc kārtas bija ceturtais pansionāts, kurā mēs bijām. Klusībā pie sevis pārdomājot redzēto, dzirdēto, sajusto un piedzīvoto man ir iedvesma dalīties, lai iespējams, kādu no Jums pamudinātu piedzīvot, ko līdzīgu, vai atrast savu sirdssiltumu!

Es apzinos, kāda es vēlos būt šodien, lai 94 gados būtu tieši tik iedvesmojoša kā pati vecākā kundze no Skrīveru pansionāta mājiņas. (Un tādai būt katru dienu, jo mēs jau nezinām, kura būs tā pēdējā diena. Skaidrs ir viens – gaidīt iedvesmu un labākus laikus, laika nav.) Viņa dzīvo atsevišķi un viņai ir savs dārziņš, kur kā “cīrulītis” agrā rīta stundā parušināties.

Vispār Skrīveros ir ļoti plaši un jauki. Liela teritorija, galvenajai ēkai apkārt vairākas mājiņas, kurās arī seniori dzīvo un jūtas pavisam ērti.

Diemžēl viņa nebija gatava kopīgai bildei, jo šodien esot nelielas paģiras :). Vakar bija svētku balle, kurā tika gana lustēts. Dāma ir smaidīga, labsirdīga, parunāties, dalīties un dot griboša. Es, kā maza meitene, apsēdos blakus un klausījos katrā vārdā, gan par himnas, karoga un svētku nozīmi, katram no mums, cauri laikiem. Samīļojāmies un viena otrai vēlējām siltus svētkus. Sirdssiltus!

Satiekot cilvēkus es guvu atziņas, ko lieku savā bagāžā un novēlu ikvienam.

Cilvēku mīlestību mācīties. Un, mēs, mazā komanda jau bijām tikai rūķi, kas cilvēku dāvātos vārdus, ierakstītus kartiņā, nogādājam katram rokās kopā ar saldumiņu, ko vairums no viņiem nemaz neapēdīs, bet pataupīs, lai padalītos ar kādiem viesiem. Jo ļoti labsirdīgi.

Acis. Es nekad, nekad nebiju piedzīvojusi tik milzu sirsnību, ko saņēmu šajās dienās, kad cilvēki mūs ieraudzīja un saprata, ka tas ir tieši viņiem veltīts apsveikums. Enerģija bija spēcīga un arī visi darbinieki juta, kā šie cilvēki atplaukst tiekot iepriecināti. Acis nekad nenodod.

Kādi mēs būsim šodien, mēs būsim arī savās vecumdienās. Iespējams, vieni.
Šo man ir ļoti grūti uzrakstīt, bet es pieņemu šo mācību stundu. Jo tur mēs esam vieni. Ar savām ciešanām, sāpēm un pasauli. Iespējams laimīgi un piepildīti dzīves! Iespējams.

Iemācīties dzīvot ar sevi, aizpildīt laiku ar saviem hobijiem. Protams, mums ir ģimene, cilvēki apkārt un ikdienas steiga. Bet tajā visā rast laiku, lai iemīlētu sevi un būtu ar sevi harmonijā. Es ticu, ka tā ir arī recepte pret slimībām un skumjām. Mēs satikām kādu vīru Madlienā, kurš ir visāktīvākais pansionāta iemītnieks. Viņš jau pašā sākumā mūs uzrunāja un bija ieineteresēts uzzināt, kas mēs par rūķiem. Viņš regulāri atrod aktuālus pasākumus, kur piedalīties un dodas izbraucienos. Viņš rokojies ar prezidentu un dzīves piepildīts!
Kāda cita dāma Ogrē ada un rada ļoti skaistus darbiņus. Pasūtījumi ir rindām un darbs sagādā prieku.

Mācīties dzejoļus no galvas.
Mēs saņēmām tik skaistus, aizkustinošus dzejoļus, kurus cilvēki zināja no galvas noskaitīt, ne aci nepamirkšķinot. Pašu sacerētus un latviešu lielmeistaru radītus. To es novēlu mums šajos Ziemassvētkos. Izkāpt no komforta zonas ar visiem zināmajām četrrindēm un atrast kādas jaunas rindas, no sirds.

Šī tēma, protams, ir ļoti smaga un tai ir milzu rūgta garoza valsts līmenī. Slimības. Sadzīviskās problēmas. Guļošie. Sāpes. Sociālo darbinieku trūkst visās iestādēs, bet rindas uz brīvajām vietām tikai pieaug. Un no šī, visas izrietošās sekas.
Cilvēki, kuri tur strādā dara to, jo tas ir viņu aicinājums. Viņi mīl un viņus mīl. Šiem senioriem ir paveicies ar to, ka ir šādi cilvēki. Protams, protams, tas ir krietni par maz, lai nodrošinātu visu – ētisko, atbalsta, psihologa, medicīnas, drauga un vēl un vēl klātbūtni.

Protams, daudz jau arī tiek darīts, iespēju robežās. Skrīveros man teica, ka šķiet dzīve vienos priekos:) Viņiem notiek koncerti, pasākumi un cilvēki brauc ciemos. Mēs, taču esam stipra tauta, un daudz arī paši darām.

Ko mēs varam dot vēl?

– Aizbraukt ciemos. Aprunāties. Aizvest vēstules. Cilvēki tiešām to novērtēs un priecāsies.
– Krustvārdu mīklas.
– Žurnāli, avīzes. (Arī vecie izdevumi. Prese ļoti patīk!)
– Grāmatas (kā kurā pansionātā, citiem sadarbībā ar bibliotēku ir gana daudz, citiem pietrūkst)
– Galda spēles. Vienkāršas.
– TV, radio
– Pasākumi. Koncerti, teātri, priekšnesumi, viss, kas rada prieku cilvēkos!

Iespējams, ir vēl kaut kas ļoti nozīmīgs, tādēļ, ja ir sajūta, ka vēlaties dot, tad noteikti piezvaniet uz kādu no pansionātiem, lai noskaidrotu, kas būtu tas pats vērtīgākais.

Es esmu pateicīga Fazer par man uzticēto godu piedalīties šajā kampaņā un šo visu piedzīvot. Šis noteikti mani pārcēla klasi augstāk manis pašas dzīves skolā.

Paldies, rūķu komandai, Ievai Šmitei, manai kolēģītei, Santai Začai Ūdrei no Lielvārdes Kultūras nama, Dzintaram Sprivulim, Agatei Kreicbergai un Ivetai Uzulniecei no Spīdolas Optika Lielvārdē, ar kuriem kopā mēs paveicām šo lielo darbu un personīgi satikām 375 seniorus no Ogres, Madlienas, Ķeguma un Skrīveru pansionātiem.
Paldies visiem satiktajiem cilvēkiem, viņu mīlestībai un sirdssiltumam! Ar cieņu!

Lai sirdssilti Ziemassvētki! Būsim kopā ar mīļajiem. Un ja nevaram būt, tad nosūtam vēstuli, piezvanam un atceramies. ❤️

@kristine_beit

Man patīk apreibināties un es esmu azartiska. Manī ir daudz pagātnes traumu, kuras rada ierobežojošus priekšstatus par dzīvi. Sarežģītas attiecības. Ar ģimeni, sevi, naudu. Vai māku pa īstam uzticēties?

Tajā pašā laikā nemainītu savu pieredzi ne pret ko citu, jo tā ir mani vedusi šodienā un šodiena man patīk vislabāk no līdzšinējās dzīves.

Es katru rītu mostos ar milzīgu pateicības sajūtu par dzīvi, kuru dzīvoju. Par to, kāda ir mana šodiena. Par to, ka mēs varam atļauties izremontēt mājokli, lai radītu vidi, kurā gribu būt visbiežāk, ka es esmu atradusi savu apreibināšanās veidu un tas mani dara absolūti piepildītu, par to, ka neskatoties uz fancy dzīves aksesuāriem, restorāniem, jaunām kleitām un skaistu tējkannu ar ko reizēm sevi ir vieglāk piepildīt, bet bez kurām es mierīgi varētu iztikt, manu īsto piepildījuma sajūtu šodien dod kaut kas, kas ir visiem pieejams un bezmaksas. Dabas vērošana, pieskārieni ūdenim, zālei, mežam. Debesu vērošana. Mīlestība pret vīru. Silto azoti un dziļajām acīm. Mīlestība pret sevi un savu ķermeni. Lūkoties spogulī kailā atspulgā un bez kosmētikas, patikt un ticēt sev. Noglāstīt nule radušās pirmās strijas un būt mīlestībā pret tām. Bez pārmetumiem, šaubām, kritikas un nosodījuma. Es tieku galā un sasodīti baudu procesu. Es negaidu gala rezultātu, jo vai tāds vispār pastāv? Es tikai turpinu iet uz priekšu un katra diena ved mani tur, kur es pat nenojaušu nonākt, bet tieši katras dienas ceļš mani dara par to, kas esmu šodien.

Šī rīta pārdomām iedvesmoja @alisewild un @laurasaulite podkāsta saruna. Mūs katru reibina citi dzīves atklājumi, bet cienu Alisi par viņas atklātumu, izpratni pret līdzcilvēkiem, arī tiem, kuri ir pilni tumsas, brīvums un skatījums uz dzīvi.

Man reizēm šķiet, mēs visu pārāk sarežģījam. Esi vairāk sev. Pa īstam. Kas no Tevis paliek pāri, kad esi kails, viens un palicis domās ar sevi.
...

520 8
  • Piesakies jaunumiem

    Jaunākais no bloga