Iknedēļas slejas. Būt šeit un tagad.

Es bieži sapņoju. Es daudz plānoju. Mani aizrauj, interesē un es gribu tik daudz. Vai esi kādreiz sev uzdevis jautājumu, cik ātri skrien laiks? Vai Tev arī ir sajūta, ka tikko ziedēja sakuras Uzvaras parkā un nu jau vasara ir saulgriežos? Mani reizēm pārņem sajūta, ka es burtiski skrienu dienu no dienas, atraujoties no zemes. Sazemēties ir mans jaunais atslēgas vārds apzinātai un pilnīgai iekšējai sajūtai.

Pēdējā laikā es mēģinu savu lidojumu piebremzēt, lai nolaistos, lai būtu šeit un tagad. Nav jau jēgas skriet notikumiem pa priekšu, nav jēgas sapņot par tik nesasniedzamiem un tāliem plāniem. Tā vietā, mans jaunais trends, ir “noraut rokas bremzi” un sajust to, kas notiek šajā mirklī.

Es esmu aizrautīga pēc dabas. Esmu optimiste. Man ātri iemirdzas acis un ir iedvesma, bet tikpat ātri tā dziest, lai iedegtos jau par kaut ko jaunu. Reizēm mans prāts ir tik straujš, ka es netieku tam līdzi, jo domas lido. STOP. Mana dzīve ir manās rokās, sapņi un idejas jāpiezemē un es spēju sajust notikumu spēku. Es skaidri apzinos lietas, cilvēkus, mērķus, kuri man šobrīd ir svarīgi un gadiem to nozīmīguma spēks ir audzis. Ir laiks realizēties.

Kāpēc es par to domāju?

Jo es nesen mainīju darbu, profesiju, kurā man ir ļoti daudz jāspēj koncentrēties, lai spētu uztvert informācijas daudzumu, apstrādāt un spēt reaģēt, rīkoties atbilstoši. Mācīties koncentrēties, lai neaizlidotu darbos un domās.

Esmu uzsākusi jaunu dzīvesveidu, kas no manis prasa daudz spēka, sviedru, gribas – ilgtermiņā. Nepadoties.

Nepabeigtās lietas. Vai zini to sajūtu, kad galvā mutuļo nepadarītie darbi? Nesakārtota māja, puspabeigts remonts, sen nesatiktie cilvēki. Neuzsāktās sporta nodarbības. Paviršība, lietu atlikšana, stāvēšana uz vietas savā attīstībā.

Nerealizēšanās. Lolotas vēlmes, sapņi, kuri tā arī paliek tikai sapņi ar rūgtuma garoziņu, ka īstenībā, es to spēju, vajag tikai saņemties. Bet tomēr nesaņemties – dienu no dienas. Gaidīt to īsto rītdienu, kura tā arī neatnāk.

 

Sazemēties, lai būtu šeit un tagad, šajā mirklī ar visu sevi.

 

Kā sākt rīkoties, lai sapņi, plāni un domas realizētos? 

Mīļie, domas materializējas. Domu spēkam ir tāds spēks, ka es personīgi uz sevis esmu izjutusi domu realizēšanos, pilnīgi neapzināti, kas man atkal un atkal atgādina, domāt tādas domas, ar kurām es esmu gatava satikties dzīvē. Domas materializējas, tas ko Tu domā un runā piepildās.

Sazemēties. Kļūt apzinātai mirklī. Mani uzrunāja Ineses Prisjolkovas grāmatas “Septiņas saules” , kurā viņa par to daudz runā. Un vienu no praktiskajiem uzdevumiem esmu sākusi praktizēt, izbaudot. Pārnesot apziņu uz šeit un tagad. 

Lasot šo grāmatu es izprotu, ka reizēm aizlidojot savās domās pazaudēju savu sazemējumu, man palīdzēja šis padoms, ko vēlos šeit šodien ielikt.

Praktisko mājas darbu darīšana. Sakārtot māju, nomazgāt traukus, slaucīt putekļus, to visu var izmantot sazemējuma spēcināšanai. Jebkurš darbs kļūst par rituālu brīdī, kad ieliec tajā dziļāku jēgu, nekā vien praktisko uzdevumu, darot šos ikdienišķos un pierastos darbus, to veikt ar domām par šo darbu, par to, ko vairs nevēlies savā dzīvē un  no kā tagad atbrīvojies. Kas šobrīd mainās. Tevī un mājā. Piepildīt visu ar gaišām domām. Inese runā vēl daudz par dažādiem sazemēšanās veidiem, ēst gatavošana, runāšana līdzi darbiem un citiem. Bet es vēlos izcelt tieši šo. Esmu sākusi to praktizēt un jūtos piepildīti.

“Apzināties, ka nevērtīga laika Tavā dzīvē nav. Tieši tas, ka elpo, tieši tas, ka dzīvo, tieši tas, ka domā, tieši tas, ka vari baudīt konkrēto situāciju – ir vērtība. Tas ir tikai mūsu prāts un EGO, kas ar savu gribu/negribu, patīk/nepatīk liek notikumus svarīguma centrā. ” / Septiņas saules.

Netiekties tik ļoti uz rezultātu, bet izdzīvot notiekošo situāciju.

Celties agrāk. Pagarināt savu dienu, lai pagūtu vairāk. Lai pagūtu veltīt laiku savām interesēm, attīstībai, izglītoties, veikt mājas darbus, strādāt un atpūsties. Mums diennaktī ir atveltītas 24 stundas, 8 stundas no tām mēs guļam. Tas, ko mēs darām pārējās 16 stundās ir tikai un vienīgi mūsu ziņā. Saplāno savu ikdienu.

Sākt darīt. Pievienot saviem sapņiem darbus. Satikties ar cilvēkiem, kuri Tevi var mudināt un motivēt. Izlasīt grāmatu par attiecīgo tēmu. Atrast domubiedrus. Iegādāties nepieciešamos rīkus mērķa realizēšanai. Sākt pamazām un baudīt procesu.

Koncentrēties. Nepadoties. Nedarīt vairākas vienlaicīgi! Būt šeit un tagad, apzināti!

@kristine_beit

Šodien ir pirmā diena, kad pēc 13 gadiem vairs neesmu darba ņēmējs. Es uzrakstīju atlūgumu. Otro reizi, trīs mēnešu laikā. Šo trīs mēnešu laikā manī ir pieaugusi pārliecība par to, ko es šobrīd vēlos un ko nevēlos. Kaut kāds milzīgs pārmaiņu process manī turpinās un pagaidām nesaprotu, kur tas mani ved. Ļaujos.

Es turpināšu strādāt, bet darīšu tikai to, kas man patiešām patīk. To, ko daru jau paralēli desmit gadus, bet nenoticēju sev, ka tas var nest arī finansiālus līdzekļus. Tas man ļoti labi izdodas un sagādā prieku!

Kas man noteikti jau tagad pietrūkst strādājot “freelance”:

✅ Kolēģi. Es kā komunikabls cilvēks pieķeru sevi pie domas ilgstoši esot vienatnē, ka kādā brīdī sāku runāt ar sevi vai sienām 😅
✅ Noteikts režīms. Lai gan astoņu stundu intensīva darba diena priekš manis ir par daudz, man patika tas, ka ir noteikts režīms un tas dod rutīnu
✅ Sociālās garantijas un stabilitāte. Protams, 31 gadā pieņemt tik nestabilu lēmumu ir risks. Bet ja sajūta, ka jāriskē nepamet?

Kas man noteikti nepietrūks?

❌Pakārtoties darbam. Mana dzīve nenotiek tikai brīvdienās. Es gribu vairāk laika sev, saviem aicinājumiem un ģimenei! ❤️
❌ 8 h darba režīms tikai darbam, kādam citam. Es nespēju nostrādāt visas šīs stundas kvalitatīvi. Es jūtos slikti, kad nepildu darbu pienācīgi. Mani moka vainas apziņa un arvien skaļāka.
❌Toksiski kolēģi. Jā, mums katram tādi ir un ir tik vieglāk elpot, kad šie cilvēki vairs nav manā ikdienā. Es varu izvēlēties cilvēkus, kuri būs manā ikdienas lokā tik daudz.
❌Apslāpēts radošums. Reizēm darot monotomus darbus neatliek laika manam radošumam.

Šoreiz iekšējā balss, kura mani tramdīja un aicināja uz pārmaiņām nebija ceļš uz jaunu darba vietu tās klasiskajā izpratnē, kā man likās. Abas darba vietas ir lieliskas, vienkārši ne šajā laikā un vietā. Pēc 13 gadu pieredzes gribu pamēģināt citu pieeju!

Ja nu man izdodas!
...

1130 114

✅Saglabā sev! Sezonas top krēmzupas recepte!

Ja es gatavoju, tad tikai tā, lai ātri, gardi un veselīgi! Un ja vēl recepte sanāk, pavisam labi! 😁

🍁Kas par rudens vēsmām virtuvē, ja nav ienācis pats Latvijas labumiņš - ķirbis!!

🔥Ķirbju krēmzupa Āzijas gaumē izsilda visas iekšiņas un aizbiedē saaukstēšanās vēstnešus, jo ķiplociņš, ingvers un citi asumiņi!

Ķirbis noteikti ir sezonas karalis un gribu kaut ko vēl pagatavot! Ko Tu iesaki? Kā jūs ķirbi gatavojiet mājās? Un vai krēmzupas ir cieņā?

Manas zupas pagatavošanas gaita:

✅Uzkarsē krāsni līdz 200 °C
✅Sagrieztu ķirbi liek uz cepamās pannas, pārslaka ar eļļu. Cep 25–30 min., līdz mīksts
✅Pa to laiku uzkarsē katlā eļļu. Pievieno sagrieztu sīpolu, ingveru, ķiploku un citronzāli.
✅Sautē uz lēnas uguns, līdz sīpols kļuvis mīksts.
✅Pievieno karija pastu un vēl 1 min. pasautē.
✅Noņem no uguns.
✅Pievieno gatavo ķirbi, pielej kokosriekstu pienu un buljonu.
✅Ar blenderi viendabīgi sablenderē. 
✅Liek atpakaļ sildīties.
✅Pēc garšas pievieno sāli, piparus, laima sulu un cukuru

Recepte tapusi sadarbībā ar @rimi.latvija Rimi šobrīd norit gardēžu dienas par godu Latvijas ražas svētkiem! Meklē šo un citas īstenas gardēžu receptes Rimi mājaslapā.

Un tagad padalies, kas ir jūsu rudens sezonas virtuves karaļi?

#sadarbība #Beitikagatavo #receptes #veselīgasreceptes
...

389 11

Kāpēc Tu sporto? Kāda ir Tava labsajūtas formula?

🤍Padalies komentāros! Es ticu, ka tas var iedvesmot tos, kuri sava ceļa sākumā!

#parūpējiesparsevi video tapis sadarbībā ar #myfitness
#kustiesvairākjūtieslabāk
...

291 47

Kuros brīžos Tu sevī sajūti sievieti? Sajūties sievišķīga? Seksapīla? Seksīga? Iekārojama un skaista? Vai Tu noķer tās sajūtas un nekautrējies tajās padzīvot?
Vai mūsu latvietes sievietes mentalitāte vispār ļauj par to runāt un justies brīvi pat ja neesam modeles un spogulī skatoties pamanām nepilnības. Pat ja blakus sievietes lomai ir vēl astoņas citas, kuras jāpagūst un kāda cita manī dominē vairāk.

Atrast tos mazos ikdienas impulsus. Uzvilkt smalkāko veļu parastā darba dienā, uzkrāsot sarkanas lūpas, aiziet ar vīru uz randiņu pusdienlaikā, sabužināt matus, iedegt sveces.

Lai pilnības pārņem nepilnības un sievietes loma citas lomas! 🤍

📸 @you.bloom.lv
@daceblumaphoto_com
...

1323 50
  • Piesakies jaunumiem

    Jaunākais no bloga