fbpx

Garākais izaicinājums Latvijā – 10 000 soļu katru dienu

Mēs apzināmies, cik kustība, sports, pastaigas ir svarīgas veselībai, bet cik kustīgi mēs patiesībā esam?

Daudziem ikdiena ir darbs-auto-mājas, un reizēm dienā savācas ap 3000 soļu, ja tam nepievēršam pastiprinātu uzmanību.

Mani nepameta doma, ka ir nepieciešams piedomāt vairāk pie mūsu ikdienas soļu skaita un radās ideja darīt to caur izaicinājumu – noiet vismaz 10 000 soļu dienā, kas, kā liecina Pasaules veselības organizācijas pētījumi, ir ļoti svarīgi, lai cilvēks būtu vesels, kā arī nostiprinātu savu imunitāti.

Tā radās izaicinājuma #kustiesvairākjūtieslabāk dalībnieku grupa, kas 2020.gada 1.jūlijā uzsāka 25 dienu izaicinājumu noiet vismaz 10 000 soļu dienā. Šo izaicinājumu uzsāka vairāk kā 400 cilvēku no visas Latvijas un pat ārpus tās, aktīvi soļojot un atspoguļojot savu veikumu kopīgā failā, kā arī daloties savos sociālajos tīklos, izmantojot tēmturi #kustiesvairākjūtieslabāk .

Šāds skaits izaicinājuma dalībnieku tikai norāda uz to, ka aizvien vairāk cilvēkiem ir svarīgi kustēties, un viņi vēlētos savā ikdienā ieviest vairāk kustību, atklājot prieku, ko dod regulāra pastaiga svaigā gaisā.

Izaicinājumam ir savs labais gariņš un vēstnese Jana

Mūs, izaicinājuma dalībniekus, vieno vēl kāda īpaša un sirsnīga kustība – atbalsts izaicinājuma vēstnesei Janai, kurai diemžēl kustības ir ierobežotas, un kurai ir nepieciešama regulāra rehabilitācija, lai gūtu spēkus, jo viņa ļoti vēlas uzlabot savu pašsajūtu, kustību intensitāti un dzīves kvalitāti. Lai gan Janai kustības prasa vairāk spēka un enerģijas, viņas dzīvesprieks un spars sniedz motivāciju visiem, tāpēc radīju ziedojumu kampaņu, kurā var sniegt atbalstu: https://www.ziedot.lv/uzlabosim-janas-dzives-kvalitati-3735.

Kas tas par izaicinājumu bez balvām! Paldies atbalstītājiem.

Vislielākais izaicinājuma mērķis bija pulcēt domubiedrus, kas vēlas savā ikdienā ieviest vairāk kustību, izveidot jaunu ieradumu, kas ir ceļš uz jaunu dzīvesveidu. Kā papildus dzinulis nepadoties bija dažādas balviņas, ko bija sarūpējuši izaicinājuma atbalstītāji – Smalkais muslis, Sportland, Vegan Fox kosmētika un Zib store, ko izlozējām starp visiem izaicinājuma dalībniekiem, kuri ik dienas sasniedza vismaz 10 000 soļu dienā.

Dažiem šis bija pirmais tāda veida izaicinājums, citam aktīvs dzīvesveids jau bija ikdiena, kādam soļu skaits dienā bija mazliet virs 10 000, bet kādam ir tik aktīvs dzīvesveids, un viņš spēj pieveikt arī 120 km pārgājienu no Rīgas uz Valmieru. Tik brīnumaini, ka tik dažādus cilvēkus un no tik dažādām vietām visus kopā vieno kustību prieks.

Šī izaicinājuma beigās vairumam dalībnieku ar šo nepilno mēnesi bija par maz. Tāpēc radās doma par 100 (!) dienu izaicinājumu noiet vismaz 10 000 soļu dienā! Kādam tas šķita nereāli, kādam tīrais nieks, bet vesela grupa domubiedru ar sparu metās iekšā jaunajā izaicinājumā, kas norisinājās līdz 2. novembrim. Izaicinājuma dalībniekiem radīju speciālu veidlapu, kurā ik dienas atzīmēt savu soļu skaitu, un paskatīties uz saviem panākumiem skaitļu formā, kas dod vēl lielāku stimulu šo iesākto kustību turpināt un nepadoties!

Lai iegūtu vēl vairāk motivācijas un kopīgi svinētu jau sasniegto, divas reizes mēs tikāmies arī dzīvē, dodoties pārgājienos kādā no Latvijas skaistākajām vietām. 25. jūlijā ar daļu no izaicinājuma dalībniekiem kopīgi devāmies 10 km pārgājienā gar Amatas upes krastiem pie Zvārtes ieža. Skaistā pārgājiena diena, pozitīvās enerģijas apmaiņa, kā arī kopīgais pikniks ar zupu un našķiem, neskatoties uz stiprajām lietusgāzēm, deva iedvesmu šo uzsākto kustību turpināt. Savukārt, saulainā 22. augusta dienā es izvedu aktīvos soļotājus pa savām ikdienas takām gar Dubkalnu karjeru Ogres Zilajos kalnos, kur izaicinājuma dalībniekus sagaidīja pārsteigums – Nikolaja Puzikova koncerts, kas raisīja tik spilgtas emocijas, ka dažam pār vaigu ritēja saviļņojuma asaras, jo tieši šajā dienā kādam pārim bija kāzu gadadiena.

Jāpiebilst, ka, iestājoties rudenim, sākas īstais izaicinājums, jo laikapstākļi mūs gan lutina ar skaistām, rudenīgām, dzeltenu kļavu lapu piebirušām dienām, gan arī izaicina ar lietu, vēju un krusu, kas liek iespringt un plānot savu laiku, lai dienas beigās, kad daudz straujāk satumst, ar tējas krūzi rokās varētu paskatīties savā soļu skaitītājā un nopriecāties par kārtējo mazo uzvaru.

Protams, ne vienmēr viss ir tik pozitīvi, jo izaicinājuma dalībniekiem ir arī tādas dienas, kad soļi nevācas tik raiti, piemēram, kādai mammai mājās ir saslimis bērniņš, kam jāvelta rūpes, bet citai mazais viengadnieks grib sēdēt un spēlēties ar rotaļlietām, nevis doties mammai līdzi garā pastaigā, savukārt, vēl kādam liekas, ka tūliņ, tūliņ pienāks tas brīdis, kad jāizstājas, jo pēc garas darbdienas ir tāds nogurums, kad tā vien gribas iekrist gultā un pasnaust, lai gan pulkstenis skrien uz priekšu un pāris tūkstošu soļu jāsavāc stundas laikā.

100 dienu izaicinājums strauji tuvojas noslēgumam, un jau tagad kopīgi izveidotā WhatsApp grupā notiek aktīva diskusija par to, ka arī ar šīm 100 dienām ir par maz – daudziem šis izaicinājums jau ir izveidojies par dzīvesveidu, kad bez regulārām pastaigām vairs nevar iztikt, gribas turpināt iesākto, un nepazaudēt šo motivāciju to darīt kopā, tāpēc liela daļa dalībnieku ir gatavi iet uz rekordu.

Mēs turpinām! Noiet 10 000 dienā VESELU GADU – 365 DIENAS

Šim izaicinājumam ir radīta īpaša Facebook grupa, kurā dalībnieki varēs dalīties ar saviem panākumiem un iegūt papildus motivāciju laimēt balvas no izaicinājuma atbalstītājiem.

Šis izaicinājums būs kas nebijis, jo ziemas tumšie rīti un vakari ieviesīs sava veida grūtības, bet mēs ticam, ka arī Tu to vari – nāc ar mums kopā, soļo, sajūti kustību prieku! Kusties vairāk un jūties labāk arī Tu!

Lūk, dažas atziņas pēc 125 dienu izaicinājuma, kas parāda, cik ļoti šis izaicinājums izmainījis skatu uz ikdienišķām lietām:

“Noiet desmit tūkstoš soļus dienā it kā ir pašsaprotama norma, bet, izrādās, skrejošā ikdienā vai slinkuma dienās arī tas ir izaicinājums sev. Izaicinājuma laikā ir uzlabota imunitāte, audzināts raksturs, redzētas gadalaiku maiņas radītās izmaiņas dabā un iepazītas daudzas jaukas, līdzīgi domājošas sievietes!”

(Iveta Šnepste / Preiļi)

“Kustība katru dienu man nozīmē sakārtot domas. Kļūt priecīgākam. Iedod dienai enerģijas lādiņu. Audzina raksturu.”

(Sorenta Šalta / Olaine)

“Par ieradumiem nevarētu būt kustības, pastaigas, mežs, svaigs gaiss? Tāds ieradums ne tikai stiprina mūs fiziski, bet pilnīgi noteikti arī mentāli un garīgi. Mēs vienkārši kļūstam stiprākas, priecīgākas un atvērtākas. To es varu teikt simtprocentīgi par sevi.”

(Inese Linuža / Norvēģija)

Jaunais 365 dienu izaicinājums ir sācies šī gada 2. novembrī, un šoreiz tas tiks fiksēts īpaši šim izaicinājumam radītā Gada sienas plānotājā “Kusties vairāk, jūties labāk”, kurā būs iespējams ne tikai atzīmēt katras dienas soļus, bet arī pierakstīt savas atziņas par izaicinājuma gaitu un smelties iedvesmu no aktīvākajiem soļotājiem, kas dalījušies ar savu pieredzi.

Gaidām savā pulkā un atceries –

kusties vairāk, jūties labāk!

@kristine_beit

Šis nebija #Sadarbība gājiens, bet gan - darīt labu otram, rodot prieku, gandarījumu un labi padarīta darba sajūtu!

Šis ir brīnišķīgs piemērs tam, kā darbojas savstarpējās attiecības, līdzīgi domājoši cilvēki un skaļi izteiktas vēlmes.

Toreiz, kad publicēju storijā mirkli no Zoom, kurā savu datoru izvietoju uz grāmatu kaudzes, lai atvieglotu savu spriedzi un kādu laiku pastāvētu kājās, pat iedomāties nevarēju, ka fonā vairāki cilvēki vēl man tik daudz laba, domājot par to, kā realizēt atvieglojumu. Šo ideju vienlaicīgi iedomājās gan Egita, gan kāda pārstāve no uzņēmuma. Apbrīnojami!!

Atkāpei - Es ļoti ticu domu spēkam. Tam, kur virzam savas domas, enerģiju. Tā vietā, lai teiktu “es gribu stāvgaldu, bet man nav šobrīd tam līdzekļu, es radīju to pati - no grāmatām un kastēm. Es palaidu 🪐 domu - vieglu un gaišu. Es pieņēmu, ka man tas jau ir! - vispār negaidot tik smagu (burtiski) un pamatīgu bliezienu atpakaļ tik drīz! 😃 Un tā notiek!! Atkal un atkal. Kur ir Tavas domas? Kādas tās ir? Kādu enerģiju Tu piesaisti?

Un pirms manā uztverē un sevis veidotā burbulī, kurā cenšos dzīvot, sākas #sadarbība un #reklāma aiz tā vienmēr būs nemainīgas un neviltotas vērtības - cilvēcība, dot prieks pat ja man par to nekas nebūs, attieksme un cilvēkmīlestība. Tu vari mani saukt par naivu un teikt, ka biznesā tā nenotiek, kamēr es sastapšos ar šādiem notikumiem, ticēšu, ka var arī tā!

Lai Tu saprastu, Egita @mansremonts pati strādā pie virtuves virsmas, sakumpusi un galīgi neergonomiski un tā vietā, lai noorganizētu sadarbību, izveidotu lielisku reklāmu savā profilā un sakārtotu savu darba vietu mājās, viņa izvēlējās šo iespēju - iepriecināt paziņu! Un gandarījums reizēm atsver jebkādu naudu.

Mīlu tādus cilvēkus un ne jau dēļ dārgām dāvanām. Dēļ skaistiem soļiem! Negaidītiem un tādiem no sirds.

Vai Tu saproti par ko es runāju? Padalies ar saviem labajiem darbiem, vai kā Tevi kāds pēdējo reizi iepriecināja tā no sirds? Varbūt Tevī jau sen ir doma, kuru ir īstais brīdis realizēt? Es jūtu, šobrīd gaisā virmo laba enerģija ✨
...

733 41

Cik reizes vienās un tajās pašās attiecībās var iemīlēties no jauna? Tik daudz tiek runāts par šķiršanos, konfliktiem, krīzēm un atsvešināšanos attiecībās. Protams, tas viss stāv līdzās un arī es cērtu durvis, leju asaras, izgāžu savas dusmas tieši pār vistuvāko cilvēku un pēc tam visu terapiju risinu šo vienu sāpi, kura patiesībā ir par mani, nevis par viņu.

Es neesmu naiva, mani biedē jūsu minētā pēcdzemdību depresija, ko tas nodara attiecībām un tā tālāk. Bet no otras puses, pēc 13 gadiem kopā, es skatos uz Tevi ar jaunu skatu. Pazīstu Tevi līdz vīlītei, bet šobrīd viss ir tik jauns, ka Tu man šķieti pilnīgi cits.

Es saredzu Tevī lielisku tēvu un tas manī atver jaunas milzīgas mīlestības dzīslas. Ja nu mums viss izdodas citādāk, ja nu mēs tiksim galā ar vētrām, bailēm, hormoniem un neziņu, kurā piedzimst, kas skaists un vēl spēcīgāks! Tik pilns mīlestības, kas stāv pāri jebkādām krīzēm 🤍

Paldies Tev, ka Tu man esi! Atbalsts, draugs, motivātors, plecs, vīrietis, vīrs un topošais Tēvs mūsu bērnam ❤️

#topošievecāki #izdzīvotpavasari #mīlestība #kasirmīlestība #pateicībā #attiecības #beitikiemrūgts #manasdomasirmanaenerģija
...

1717 64
  • Piesakies jaunumiem

    Jaunākais no bloga