“Mīļais! Uzdāvini vairāk brīva laika, mums!”

Vai sievietes brīvais laiks maksā? Vai tas nav vecmodīgs uzskats, ka sieviete ir tā, kura vieš kārtību, tīrību mājās?

Bet, ja sieviete strādā piecas dienas nedēļā, nodarbojas ar saviem hobijiem, audzina bērnus. Vai arī tad, sievietei ir jāpagūst vēl arī visi mājas darbi?

Sens ir mīts, ka sievietei ir jābūt pavarda turētājai, kopjot māju, gatavojot un vēl pagūstot pilnas slodzes darbu, audzinot bērnus un rodot laiku sev. Vai tas maz ir iespējams? Vai sievietei 24 h laikā ir jāpaveic neiespējamais, paspējot vēl arī iedvesmot vīrieti un esot mūzai?

Jā, man patīk kārtība mājvietā, pozitīvas domas raisās vairāk, atmosfēra ir patīkamāka un vieglums. Bet, jāatzīst, mazie lielie mājas darbi prasa pūles.

Manā gadījumā es vēl esmu tālu no sev vēlamiem rezultātiem, kas attiecas uz regulāru mājvietas uzkopšanu attiecīgi izlolotiem standartiem un kāds no punktiem regulāri cieš! Protams, visvieglāk ir novelt atbildību uz kaķi, bet patiesībā jau viss ir vienkārši, ja mājas darbiem nav spēka, tad to nav. Un māju kārtot atliek brīvdienā, bet ja brīvdienas ir saplānotas, tad šis laiks krietni samazinās!

Mazliet apburtais loks, jo, lai valdītu harmonija, miers un atpūta, mājas būtu baudpilnākas, es vēlos apkārt koptu vidi, kas manā gadījumā tik viegli un regulāri nenāk.

Un vēl, tas brīdis, kad esi veltījis pamatīgas 4 h mājas uzkopšanai, bet pēc divām dienām jau tas jādara atkārtoti un Tu tik spēj noelsties, atstājot visu kā ir, līdz nākamajai mājas uzkopšanas iedvesmas potei!

Jā, sievietei ir jābūt lieliskai sava laika plānotājai, disciplinētai un nedrīkst paļauties slinkumā, tad pavisam iespējams šis menedžments arī izdotos.. Bet, kāda ir realitāte?

Es esmu pavisam reāla un veltas cerības neloloju ar strauju progresu manos mājas uzkopšanas lēnajos paradumos (pašai ļoti patika kā saliku šo teikumu, noteikti parādīšu vīram kā attaisnojumu, ka progress ir, es to apzinos, bet lēni), ja Tu pieteiksies pie manis ciemos, māja sakopsies ļoti ātri, bet ikdienas realitātē un skrējienā ir reizes, kad saņemties prasa milzu pūles un neizdodas.

Nekas dzīvē nenotiek tāpat vien un visai bezrūpībai reiz pienāk gals. Esmu aizgrābta ar savu 30 gadu tuvošanos, līdz tam gan vēl ir 10 mēneši, bet es ļoti daudz savas iekšējās pārmaiņas izskaidroju tieši ar šo vecumu (Un tā ir tikai iedoma, es saprotu, ka vecumam ar to nav nekāda sakara, bet man patīk tā domāt, autores piezīme) Šis manī ir pārmaiņu gads, sākot ar profesijas, darba vietas maiņu, apģērbu izmēra, dzīvesveida un interešu līdz pat sajūtām par mājas uzkopšanu. Tieši tā! Visam klāt ir nākusi apzinātība, līdz šim pierastie, nepamanītie, garlaicīgie darbiņi, ieradumi un lietas manās acīs gūst vērtību un es uz to skatos pilnīgi citām, svaigām acīm novērtējot to, kas man ir dots un ko es pati spēju paveikt, ja vien koncentrējos, saņemos un daru! 

Mājas darbu veikšana kā rituāls 

Jebkurš darbs kļūst par rituālu brīdī, kad ieliec tajā dziļāku jēgu nekā vien praktisko rezultātu. Piemēram, mājas kārtošanas praktiskais rezultāts ir tīrība un kārtība. Bet dziļāku jēgu šis process iegūst tad, ja Tu, kamēr tīri enerģētiku ap sevi, papildus vairo domas par to, ko vairs negribi savā dzīvē un ko tā tagad atbrīvojies. Kas Tevī un mājā pa šo laiku transformējas un kas no šī brīža mainīsies. Piepildot vidi un apkārti ar gaišām domām! (Citāts no “Septiņas Saules” I.Prisjolkova) Mana mantra iedvesmai!

Radīt jaunus ieradumus

Labā ziņa ir tā, ka mēs esam spējīgi radīt jaunus ieradumus. Trenēt mūsu gribasspēku, motivāciju, mainīt ieradumus. Svarīgi ir tikai apzināties kādu es vēlos redzēt rezultātu, kādēļ man tas ir nepieciešams un sākt darīt. Dienu no dienas, maziem solīšiem. (Jā, tieši tik ļoti es pieeju domai par koptu mājvietu un vidi sev apkārt)

Rīta stundai zelts mutē

Ne velti ir tāds teiciens un ņemot vērā, ka es esmu izteikts cīrulis un mīlu rīta možumu, tad katru rītu aši padarot mazos darbiņus, lielie darbiņi tik ātri nesakrājas.

Kopā pavadīšanas laiks

Darbu darīšana kopā ar vīru mūs saliedē. Darbi darās daudz raitāk un ir kopības sajūta. Man ļoti patīk darboties mājas darbos kopā ar vīru. Viens otru varam uzmundrināt, katrs darām sev svarīgos mazos darbiņus un apkārtējā vide attīrās daudz ātrāk.

Palīgierīces

Tehnoloģijas attīstās, laiki mainās un mājas uzkopšana kļūst arvien ērtāka. Jā, mūsmājās, mēs traukus joprojām mazgājam manuāli un grīdas es uzkopju ar vecmammas metodi – nonēsātu, mitru kokvilnas t-kreklu. Šķiet, viedās uzkopšanas ierīces ir lukss, bez kā varētu iztikt, jo dzīvojam taču divi vien un liekos līdzekļus vienmēr atrodas, kur novirzīt vērtīgāk. Vai tiešām tas tā ir?

Kā tad ir, vai sievietes laimi var nopirkt? 

Man šķiet, ka mazliet var, un pavisam iespējams, Electrolux Purei9 Eco izskatā!

Jau divas nedēļas testējam putekļu sūcēju – robotu no Electrolux un jāatzīst, ir ļoti patīkami, kad kāds izdara mazos, bet tomēr tik svarīgos, darbiņus Tavā vietā un neviens nav abižojies, arī kaķis ne!

  • No sākuma mēs nedaudz sabijāmies, kāda būs mūsu dārgās kaķenes Čelsijas reakcija uz jauno “iemītnieku”, bet pēc pāris aizdomīgiem skatieniem robota – putekļsūcēja virzienā un gaitām līdzi, viņa veiksmīgi pieņēma un atzina par labu esam. Sadraudzējāmies! 🙂 Un arī mēs sadraudzējāmies! Ir grūti šķirties. Nopietni apsveram domu par tāda iegādi, jo tas tiešām ir ērti un atvieglo ikdienas skrējienā.
  • Godīgi atzīstoties, es ikdienā nepamanīju, ka uz mūsu grīdām ir TIK daudz putekļu, matu, kaķu spalvu un citu sīku vienību, kuras līdz šim netraucēja grīdu uzkopt tikai ik pārdienas.
  • Mīļo Čelsij (viņa cītīgi skatās ekrānā, ko es rakstu, tādēļ man tas ir jāpasaka), mēs Tevi ļoti mīlam, bet kaķa spalvas diemžēl ir visur, visu laiku! Elektra (tā mēs iesaucām mūsu putekļu sūcēju:)) veiksmīgi tiek ar to galā!

Viss, kas sievietei ir jāzina par Electrolux Purei9 Eco īsumā:

  • Tas ietaupīs Tavu laiku, izdarot grīdas uzkopšanas darbus kvalitatīvi Tavā vietā, Tev pat to nepamanot.
  • Putekļsūcējam robotam ir izstrādāta speciāla mobilā aplikācija, kurā mēs varam sekot līdzi robota gaitai, tā darbību ieslēgt, izslēgt no jebkuras vietas, arī ārpus mājas.
  • Ļoti elegants, viegls (3.3kg) , ērti, saprotami lietojams ar trīs filtriem.
  • Viegli pārvar šķēršļus. Mūsu pārsteigums bija, ka tas braši un droši tiek pāri visiem šķēršļiem, tādējādi pārbraucot no istabas uz istabu, sliekšņiem, paklājiem netraucējot.
  • Robots pats rūpējās par uzlādi. Tas automātiski atgriežas uz uzlādes staciju, lai uzlādētos un pēc uzlādes turpinātu tīrīt turpat, kur tīrīšana tika pārtraukta.
  • Tīrīšanas darbus veic labi, kvalitatīvs un noteikti līderis savā kategorijā. Man patika!
  • Disciplinē! Kopš Elektra viesojas pie mums pa grīdu nekas lieks nemētājas, jo nevēlamies, lai ierobežotu tīrīšanas laukumu. 🙂

 

Padalies, kā ir ar Tevi? Vai izmantojiet palīgierīces mājas darbos?

Kādi ir Tavi Tips&tricks , lai mājas darbi padarītos ātrāk un kvalitatīvāk? Vai daudz laika velti tiem?

 

DSC04211
Logu un virsmu tīrītājs WS71-6AS
DSC04204
Logu un virsmu tīrītājs WS71-6AS
DSC04220
Electrolux Putekļsūcējs PI91-5SSM
DSC04227
Electrolux Putekļsūcējs PI91-5SSM
DSC04231
Electrolux Putekļsūcējs PI91-5SSM
DSC04203
Electrolux Putekļsūcējs PI91-5SSM
DSC04200
Electrolux Putekļsūcējs PI91-5SSM
DSC04199
Electrolux Putekļsūcējs PI91-5SSM
DSC04186
Mīļais, vai nopirksim vairāk brīvā laika mums?

 

 

Raksts tapis sadarbībā ar Electrolux

Paldies par foto mirkļiem Līgai Tīfenbergai 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s